1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wkrótce otwarcie S17 Garwolin – Gończyce! Nowe 26 km na trasie Warszawa - Lublin

Wkrótce otwarcie S17 Garwolin – Gończyce! Nowe 26 km na trasie Warszawa - Lublin

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2019-06-14
Wkrótce otwarcie S17 Garwolin – Gończyce! Nowe 26 km na trasie Warszawa - Lublin
Nowa droga ekspresowa S17 Garwolin - Gończyce - granica województw. Na zdjęciu okolice obwodnicy Gończyc. Zdjęcia: GDDKIA
Nowe kilometry drogi ekspresowej S17 na trasie Warszawa – Lublin pojawią się na mapie drogowej Polski. Lada dzień zostanie otwarty 26-kilometrowy odcinek S17 Garwolin - Gończyce budowany przez Budimex.

W tym roku kierowcy skorzystają z kolejnych nowych odcinków S17, pierwsze otwarcia jeszcze w tym miesiącu…

Lada dzień oddany będzie 26-kilometrowy fragment od obwodnicy Garwolina do Gończyc blisko granicy województw mazowieckiego i lubelskiego budowany przez firmę Budimex. Kierowcy zyskają wygodną trasę o nawierzchni z betonu cementowego.

Przypomnijmy, prace obejmowały budowę dwóch odcinków od obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc i od obwodnicy Gończyc do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego.

  • S17 Garwolin – Gończyce. Umowę o wartości ponad 288,5 mln zł na realizację w trybie projektuj i buduj podpisano we wrześniu 2015 r. Odcinek liczy 12,2 km i zyskał status drogi ekspresowej dzięki dobudowie drugiej jezdni a miejscami budowie nowej drogi po nowym śladzie. W jej ciągu powstały dwa węzły drogowe Górzno i Gończyce.
  • S17 Gończyce – granica z woj. lubelskim. Budowa odcinka o długości ponad 13 km to ponad 313,6 mln zł, zgodnie z umową podpisaną w styczniu 2016 r. Zadanie polega na dobudowaniu drugiej jezdni do już istniejącej, bądź wytyczeniem nowej drogi po nowym śladzie. Wjazd na drogę S17 na tym odcinku będzie możliwy dzięki węzłowi Trojanów.


mapa drogi ekspresowej S17 Warszawa - Lublin

Mapa drogi ekspresowej S17 Warszawa - Lublin. Mapa: GDDKIA

Budowany jest niemal cały odcinek drogi ekspresowej S17 o długości ok. 100 km - od miejscowości Zakręt na obwodnicy Warszawy do węzła Kurów Zachód, gdzie funkcjonuje już wspólny z S12 ponad 70-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej pozwalający ominąć Lublin.  W czerwcu mają być oddane nowe odcinki trasy Warszawa - Lublin o długości 40 km. 

Ekspresowo na trasie S17 Warszawa – Lublin. W czerwcu pierwsze odcinki drogi S17

Najdłużej poczekamy na kolejne odcinki S17 z Piask do przejścia granicznego w Hrebenne. Jak na razie ruszyła budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Dla całej trasy od Piask do Hrebennego powstaje dokumentacja projektowa. Jej budowa planowana do 2025 roku. 

Droga ekspresowa S17 docelowo będzie liczyła około 310 km i połączy Warszawę z Lublinem i dalej z przejściem granicznym z Ukrainą w miejscowości Hrebenne. Biegnący przez Polskę odcinek jest częścią międzynarodowej trasy europejskiej E372 prowadzącej w kierunku Lwowa.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17