Wrocław dołoży się do wschodniej obwodnicy miasta
Wschodnia obwodnica Wrocławia ma dochodzić od strony południowo-zachodniej do al. Karkonoskiej, a od północno-wschodniej do Długołęki (skrzyżowanie z łącznikiem Długołęka). Trasa ma mieć długość około 30 km i będzie pozwalała od wschodu ominąć miasto. Zdjęcia: conadrogach.pl

Do 33 milionów złotych na Wschodnią Obwodnicę Wrocławia przekaże Wrocław województwu dolnośląskiemu - poinformował wrocławski magistrat. Pieniądze zasilą budowę północnego odcinka trasy. Realizacja południowego odcinka z Żernik Wrocławskich (DW395) do Bielan (DK5 i A4) na razie stoi w miejscu.

 – Chcemy pomóc władzom województwa dolnośląskiego w rozpoczęciu budowy północnej części wschodniej obwodnicy Wrocławia. To jedyny w tej chwili przygotowany i zaprojektowany odcinek tej trasy – mówi prezydent Rafał Dutkiewicz.

– Jednocześnie apelujemy do władz województwa o jak najszybsze rozpoczęcie prac projektowych dotyczących ostatniego południowego odcinka obwodnicy. Wtedy będziemy mogli zastanowić się nad dalszym ewentualnym partycypowaniem miasta w kosztach budowy tej drogi – dodaje prezydent Wrocławia.

Na dwa brakujące odcinki zarząd województwa chce dopiero ogłosić przetargi. Bliżej jest realizacja części północnej. Ta na południu jeszcze nie ma ustalonego ostatecznego przebiegu. Inwestycje mają być realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

W ostatnich dniach o szybką budowę południowego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia z Żernik Wrocławskich do Bielan apelowali mieszkańcy południowych dzielnic miasta: Ołtaszyna, Jagodna i Partynice. Podpisali i skierowali do władz województwa dolnosląskiego wspólną petycję w sprawie szybkiej budowy trasy. Mieszkańcy zaznaczają, że niedokończona obwodnica zamiast wyprowadzić ruch samochodowy z miasta spiętrzyła go w południowym rejonie Wrocławia.

W tej chwili kierowcy wschodnią obwodnicą Wrocławia mogą przejechać z Siechnic do Iwin. Pod koniec ubiegłego roku do ruchu oddano ponad 5 km odcinek od ronda w Siechnicach do ronda w Żernikach Wrocławskich. Połączył się on z istniejącym siedmiokilometrowym odcinkiem wschodniej obwodnicy Wrocławia od Łan do Siechnic.

W założeniach wschodnia obwodnica Wrocławia ma dochodzić od strony południowo-zachodniej do al. Karkonoskiej na wysokości CH Bielany, a od północno-wschodniej do Długołęki (skrzyżowanie z łącznikiem Długołęka). Po zakończeniu inwestycji trasa ma mieć długość około 30 kilometrów i będzie pozwalała od wschodu ominąć miasto.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: