Wrocław: DW395 – ul. Hubska już gotowa, lada dzień otwarcie
Wrocław: nowa ul. Hubska DW395 po przebudowie. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Na sobotę, 25 maja planowane jest otwarcie przebudowanej ulicy Hubskiej (droga wojewódzka nr 395) we Wrocławiu. To długooczekiwana inwestycja, która realizowana była z problemami. Szczęśliwie, już od tego weekendu, po ulicy będą mogli swobodnie poruszać się piesi i rowerzyści, wróci ruch samochodowy a po stałych trasach w tamtym rejonie pojadą linie autobusowe. Tramwaje natomiast regularnie zaczną kursować tam w czerwcu.

W ramach przebudowy ul. Hubskiej powstało nowe torowisko, sieć trakcyjna, nowa jezdnia, trasa rowerowa i oświetlenie. Wybudowano również przystanki wiedeńskie, ustawiono nowe wiaty przystankowe i małą infrastrukturę. Przebudowa odcinka DW395 rozpoczęła się jesienią 2017 roku. Niestety w trakcie inwestor był zmuszony do zerwania umowy z wykonawcą. Dokończenia prac podjęła się wrocławska firma Pro-Tra Building. Swoje roboty wyceniła na 21,5 miliona złotych. Nowa trasa liczy 0,9 km.

W ramach tej inwestycji wcześniej wyremontowano również torowisko i nawierzchnie pod wiaduktem przy ul. Pułaskiego oraz skorygowano kształt skrzyżowania ul. Dyrekcyjnej z Hubską.

Nowe torowisko stanowi kontynuację istniejących tras tramwajowych, a w ramach inwestycji została uporządkowana przestrzeń: jezdnia, chodniki, przejścia dla pieszych, drogi i przejazdy rowerowe. Nowy odcinek trasy tramwajowej w ul. Hubskiej łączy sieć trzech tras tramwajowych.

- Wprowadzenie komunikacji tramwajowej na nową trasę planowane jest na czerwiec. Dopiero po zakończeniu wszystkich odbiorów inwestycji będzie można wystąpić o pozwolenie na użytkowanie torowiska. Pierwsze, próbne przejazdy już się odbyły i wypadły pozytywnie – informuje wrocławski magistrat.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: