1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wrocław: Kiedy koniec remontu Mostu Zwierzynieckiego?

Wrocław: Kiedy koniec remontu Mostu Zwierzynieckiego?

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, UM Wrocław
  3. 2024-02-27
Wrocław: Kiedy koniec remontu Mostu Zwierzynieckiego?
Kiedy koniec remontu Mostu Zwierzynieckiego. Prace trwają już 1,5 roku dłużej niż pierwotnie zakładano. Zdjęcia: Tomasz Hołod, UM Wrocław
Na moście Zwierzynieckim we Wrocławiu wciąż utrudnienia i prace mimo, ze modernizacja miała zakończyć się w 2023 roku. Wykonawca nie dotrzymał kolejnego terminu i remont przeciągnie się o kolejne tygodnie.

Remont Zwierzynieckiego przy ZOO we Wrocławiu trwa od jesieni 2021 roku. Pracami zajmuje się konsorcjum firm Probudowa (lider) i Rotomat (partner). Inwestycja miała zakończyć się we wrześniu 2022 r., jednak termin ten był przekładany kilkukrotnie. Obecnie z mostu mogą bez utrudnień korzystać kierowcy, jednak są wygrodzenia i utrudnienia dla pieszych. W ubiegłym roku wykonawca deklarował, że prace skończy późną jesienią. Terminu nie dotrzymał. Teraz kolejne opóźnienie, a wykonawca deklaruje, że skończy za kilka tygodni, o ile dopisze pogoda...

- Niezadawalające tempo prac wynikające z braku wykwalifikowanych pracowników i odpowiedniego ich nadzoru ze strony firmy prowadzącej remont. Skutkowało to koniecznością wykonywania robót poprawkowych zgłoszonych przez naszych inspektorów nadzoru – tłumaczy Tomasz Jankowski, z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu nalicza kary za zwłokę w oddaniu mostu Zwierzynieckiego. — Podjęliśmy już odpowiednie działania, aby część z nich wyegzekwować od wykonawcy — informuje Jankowski.

Modernizację przeprawy, budowanej w latach 1895-1897 według projektu Richarda Plüddemanna i Karla Klimma, wykonują firmy z Wrocławia: Probudowa i Rotomat. Inwestycja kosztuje około 9,3 mln zł. Płaci za nią gmina Wrocław, a nadzór sprawuje ZDiUM.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 455 Jak dojadę - Wrocław