1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wrocław: Pomorska i Staszica przejezdne od czerwca

Wrocław: Pomorska i Staszica przejezdne od czerwca

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-31
Wrocław: Pomorska i Staszica przejezdne od czerwca
Na tą chwilę czekali kierowcy. Ul. Pomorska i pl. Staszica otwarte dla ruchu od 1 czerwca. Mapa: GoogleMaps
Lada dzień koniec wielkich utrudnień drogowych na wrocławskim Nadodrzu. Kierowcy pojadą przebudowaną ulicą Pomorskiej (odcinek od Dubois do Reymonta) i zachodnią częścią placu Staszica. Prace trwały prawie dwa lata.

Wraca ruch na ul. Pomorską i placu Staszica we Wrocławiu. Układ drogowy na Nadodrzu został gruntownie przebudowany. Puszczenie ruchu nie jest równoznaczne z końcem prac. Prace poza korpusem drogi i wykończeniowe będą trwać jeszcze przez kilka tygodni.

- 1 czerwca uruchamiamy dla aut, rowerzystów i pieszych ul. Pomorską i przebudowaną część pl. Staszica. Tramwaje wyjadą na torowisko trzy tygodnie później. Prace będą jeszcze trwały, ale w dużej części będzie można już korzystać z nowych rozwiązań. Ulice i trasy rowerowe będą przejezdne, tylko niektóre skręty pozostaną jeszcze chwilę zamknięte – poinformował Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji (WI).

Przebudowa ulicy Pomorskiej (odcinek od Dubois do Reymonta) i zachodniej części placu Staszica rozpoczęła się pod koniec sierpnia 2022 roku. Parce powodowały olbrzymie utrudnienia w ruchu, objazdy i zmiany tras tramwajów i autobusów.

Wykonawcą przebudowy Pomorskiej i Staszica jest spółka Torpol z Poznania. Jak podają WI wszystkie prace mają zakończyć się przed wakacjami, 22 czerwca. Inwestycja wyniosła około 80 milionów złotych i została dofinansowana z Polskiego Ładu.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Wrocław