• Facebook - conadrogach
Wrocław: Rondo na Granicznej będzie przebudowane
Jest przetarg na przebudowę ronda na Granicznej. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Jest przetarg na przebudowę ronda na ul. Granicznej we Wrocławiu – w ciągu drogi przy zjeździe z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i prowadzącej do miasta jak też do wrocławskiego lotniska.

Zarząd Dróg i Utrzymania Mostów we Wrocławiu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy przebudowy ronda w ciągu ul. Granicznej przy obwodnicy Wrocławia.

- Przebudowa polegać będzie m.in. na poszerzeniu samego ronda oraz budowie by-passów (red. prawoskrętów umożliwiających przejazd bez wjeżdżania na rondo) dla 2 kierunków: od lotniska do autostrady i od autostrady do centrum – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM we Wrocławiu.

W ramach przebudowy zostanie wykonane również poszerzenie wlotów. Prace będą wiązać się również z przebudową odwodnienia, sieci podziemnych i chodników. Rondo będzie przebudowane, aby zwiększyć jego przepustowość (to przyda się szczególnie po otwarciu obwodnicy Leśnicy) oraz żeby poprawić na nim bezpieczeństwo.

Potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert do 13 marca. Inwestycję, w proporcjach pół na pół, sfinansuje miasto i GDDKiA. Prace powinny zostać zrealizowane do końca lipca. Będą wiązały się z utrudnieniami. Szczegóły tymczasowej organizacji ruchu poznamy jednak, jak zostanie wybrany wykonawca.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: