• Facebook - conadrogach
Wrocław: Są pieniądze na rozbudowę obwodnicy Leśnicy
Obwodnica Leśnicy będzie rozbudowana. UE dofinansuje inwestycję, która polega na budowie tzw. Osi Zachodniej we Wrocławiu. Mapa: www.wroclaw.pl

Jest umowa na dofinansowanie budowy Osi Zachodniej jednego z fragmentów obwodnicy Leśnicy (droga krajowa nr 94) we Wrocławiu. Chodzi o ponad 233 miliony zł. Łącznie zbudowane zostanie 9,2 km nowych dróg oraz przebudowane 2,3 km.

Ministerstwo Rozwoju w połowie marca podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko. Dodatkowe pieniądza trafiły do 9 miast, w tym Wrocławia.

Pieniądze te pozwolą rozbudować obwodnicę Leśnicy. W ramach projektu powstanie tzw. Oś Inkubacji, czyli droga od ul. Kosmonautów (DK94) do ronda na ulicy Granicznej oraz Aleja Stabłowicka, czyli fragment od ronda na ulicy Granicznej do ul Średzka. W inwestycję wlicza się również odcinek od planowanego węzła łączącego Oś inkubacji z Aleją Stabłowicką do ronda na Granicznej, stanowiącym dojazd do lotniska, oraz przebudową odcinka ul. Kosmonautów. W ramach zadnia zbudowane zostanie 9,2 km nowych dróg oraz przebudowane 2,3 km.

Z rozbudową chcielibyśmy ruszać jak najprędzej. Projekt niedawno został już zlecony. Jak tylko będzie odpowiednio zaawansowany, chcemy ogłaszać przetarg i rozpoczynać realizację. Stosownie do postępu prac przygotowawczych można będzie też przygotować bardziej szczegółowy harmonogram - mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Budowa Osi Zachodniej - obwodnica Leśnicy w liczbach:

  • Lata realizacji 2015-2019
  • Koszty całkowite: 296 629 745,35 PLN
  • Koszty kwalifikowlane: 274 576 495,58 PLN
  • Dofinansowanie: 233 390 021,24 PLN

W ramach projektu we Wrocławiu powstanie:

  • Oś Inkubacji od ul. Kosmonautów do ronda na ulicy Granicznej

  • Aleja Stabłowicka od ronda na ulicy Granicznej do ul Średzka (wraz z odcinkiem od nowo planowanego węzła łączącego Oś inkubacji z Aleją Stabłowicką do ronda na Granicznej, stanowiącym dojazd do lotniska, oraz przebudową odcinka ul. Kosmonautów).

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: