Wrocław szuka wykonawcy 2,5 km odcinka wschodniej obwodnicy
Wschodnia Obwodnica Wrocławia - jest przetarg na kolejny odcinek. Chodzi o projekt i budowę 2,5 km fragmentu od Iwin do ul. Grota Roweckiego we Wrocławiu. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Trwa przetarg na południowy fragment wschodniej obwodnicy Wrocławia. Dotyczy on budowy 2,5-kilometrowego odcinka na południu miasta. Ciągle nie ma decyzji środowiskowej dla ostatniej części dochodzącej do Bielan Wrocławskich. Tu prace wstrzymują protesty mieszkańców Wysokiej.

Przypomnijmy, że na początku roku zarząd województwa dolnośląskiego podjął decyzję o podzieleniu budowy ostatniego, południowego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia na dwie części. Ma to związek z tym, że proponowany przebieg ostatniej części tej drogi (przez Wysoką) budzi spore emocje. Podczas konsultacji społecznych potrzebnych przy wydawaniu decyzji środowiskowej mieszkańcy i aktywiści z podwrocławskiej Wysokiej złożyli ponad 300 uwag i zapytań dotyczących inwestycji.

Dlatego, aby zdążyć z budową do 2020 roku teraz został ogłoszony przetarg na 2,5 kilometrowy odcinek między rondem w Iwinach a ul. Grota Roweckiego we Wrocławiu. Przetarg jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Ma powstać tam droga o szerokości 7 metrów, z chodnikiem i trasą rowerową po jednej stronie. Do tego ekrany akustyczne, oświetlenie i przepusty. Termin składania ofert mija 8 czerwca 2018 o godz. 10.00. Zwycięzca przetargu na wykonanie projektu i budowę drogi będzie miał czas do końca października 2020.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podpisał również umowę na budowę ostatniego fragmentu od północy, który ma zostać oddany do użytku w 2020 roku. Kierowcy jeżdżą już po środkowym odcinku wschodniej obwodnicy.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

kosta
2018-05-16 09:16
to co wyczyniaja w Wysokiej to dramat. Od wielu lat wiadomo bylo, ze pojdzie tamtedy obwodnica wschodnia (zanim deweloperzy wjechali z budowa). Janusze kupili domy/mieszkania po taniosci, a teraz krzyk, ze obok druge chca wybudowac :D
tede
2018-05-10 11:51
może mieszkańców wsi wysoka którzy protestują obciążyć kosztami całego przeciągnaia sprawy?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: