Wrocław: W sobotę otwarcie przebudowanej ul. Grabiszyńskiej
Od soboty 24 października 2015 roku planowane jest udostępnienie do ruchu, w obu kierunkach, ulicy Grabiszyńskiej. Zdjęcia: conadrogach.pl

Od soboty 24 października 2015 roku planowane jest udostępnienie do ruchu, w obu kierunkach, ulicy Grabiszyńskiej. Na razie ta droga na odcinku od mostu na rzece Ślęzie do cmentarza Grabiszyńskiego jest jednokierunkowa z powodu prowadzonego remontu.

Zmiana organizacji ruchu spowoduje, że przestanie obowiązywać objazd od centrum w kierunku Oporowa, a linie autobusowe A, 107, 125, 251, 319 i 325 wrócą na swoje stałe trasy przejazdu.

To długo oczekiwana wiadomość dla mieszkańców Oporowa i Muchoboru Wielkiego. Jedni cierpią z powodu odcięcia od centrum, drudzy z powodu korków spowodowanych objazdem. Najważniejsze jednak jest poprawienie komunikacji przed dniem Wszystkich Świętych ponieważ stanowi on kulminację wzmożonego ruchu przy cmentarzach, w tym przy cmentarzu Grabiszyńskim, jako jednej z większych nekropolii.

Przypomnijmy, że remont tego odcinka ulicy był prowadzony równolegle z modernizacją pętli tramwajowej na Oporowie. Inwestycja rozpoczęła się wiosną i ma zakończyć w grudniu tego roku. Początkowo drogowcy planowali uporać się z infrastrukturą tramwajową do 1 listopada, a drogą zająć się na jesieni. Jednak, m.in. po uzgodnieniach z radą osiedla, ten harmonogram zmodyfikowano i obie części tego projektu były realizowane równolegle. Torowisko udało się ukończyć podczas wakacji.

– Z drogą wykonawca, firma Strabag, też upora się najprawdopodobniej przed terminem. Na razie priorytetem jest oddanie ulicy do użytku na tydzień przed 1 listopada i nikomu nie trzeba tłumaczyć dlaczego ten termin jest taki ważny – mówi rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński. Kontrakt na przebudowę pętli tramwajowej na Oporowie razem z fragmentem torowiska oraz jezdni ul. Grabiszyńskiej wart jest blisko 12 mln zł. Jego zakończenie przewidziano na koniec roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: