• Facebook - conadrogach
Wrocław: W wakacje rozpocznie się rozbudowa Buforowej (DW395)
Jest umowa na przebudowę Buforowej (droga wojewódzka nr 395) we Wrocławiu. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Jeszcze w wakacje rozpocznie się przebudowa ul. Buforowej. Podpisano umowę z wykonawcą, firma Strabag, która za 77 mln zł przebuduje jedną z południowych tras wylotowych Wrocławia. Drogowcy zapowiadają, że rozpoczną inwestycję od budowy zupełnie nowej drogi i bez większych utrudnień dla kierowców.

Pierwsze prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 395 mają rozpocząć się za kilka tygodni. Potrzebne są jeszcze uzgodnienia i dokumentacja dla tymczasowej organizacji ruchu w trakcie przebudowy.

– Na początku robót będziemy starali się utrzymać dotychczasową organizację ruchu, żeby nie pogorszyć warunków jazdy kierowcom. Będzie to możliwe, bo inwestycja rozpocznie się od budowy zupełnie nowej drogi – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Obecna ulica Buforowa zyska zupełnie nową nawierzchnię. Jednak to na koniec. Najpierw powstanie fragment czteropasmowej drogi (od wiaduktu do skrzyżowania z Konduktorską), drogowcy wybudują również zupełnie nowy wiadukt kolejowy pod cztery nitki torowiska. Kiedy będzie już gotowy, rozpocznie się demontaż obecnej przeprawy. Powstanie też rondo, rezerwa pod tramwaj do skrzyżowania z ul. Kajdasza. Do tego ścieżki rowerowe, chodniki. Wykonawca ma również wybudować zbiornik retencyjny dla wód opadowych, postawić sygnalizację świetlną wpiętą w system ITS oraz oświetlenie w technologii LED.

Wszystkie prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale 2019 roku. Planowana budowa tramwaju na Jagodno została wpisana we Wrocławski Program Tramwajowy jako jedno z najważniejszych zadań do realizacji po 2022 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: