• Facebook - conadrogach
Wrocław: Znamy projektanta kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy
Jest umowa na projekt dla kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy to 2-km odcinek alei Stabłowickiej we Wrocławiu od węzła za ul. Osiniecką w kierunku Kosmonautów. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała umowę z konsorcjum firm (Egis Polska i BBKS Projekt) na projekt budowy alei Stabłowickiej (osi zachodniej) we Wrocławiu. To kolejny fragment obwodnicy Leśnicy.

Pod oficjalną nazwą zadania: opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i sprawowanie nadzoru autorskiego na potrzeby realizacji zadania „02100 Budowa Osi Zachodniej we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 94” kryje się m.in. przygotowanie projektu wykonawczego i zdobycie wszelkich zezwoleń niezbędnych do wybudowania kolejnego fragmentu obwodnicy Leśnicy.

 

Obwodnica Leśnicy - aleja Stabłowicka we Wrocławiu

Kolejny odcinek obowodnicy Leśnicy - aleja Stabłowicka prowadząca w kierunku ul. Kosmonautów. Żródło: www.wroclaw.pl

Chodzi dokładnie o dwukilometrowy odcinek alei Stabłowickiej od węzła za ul. Osiniecką (na którym powstająca obwodnica odbija na zachód do Średzkiej) w kierunku Kosmonautów. Droga ma być w standardzie budowanej obwodnicy Leśnicy, czyli jednojezdniowa. Największym wyzwaniem dla wykonawców będzie budowa wiaduktu nad torami kolejowymi. Nieco wyższego standardu możemy oczekiwać na ul. Kosmonautów, która w kierunku centrum ma być drogą dwujezdniową.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: