Wschodnia Obwodnica Warszawy: W czerwcu umowa na S17 Ząbki Zakręt
S17 Ząbki - Zakręt Wschodnia Obwodnica Warszawy - w czerwcu podpisanie umowy z wykonawcą dokumentacji. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy wyłonili najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie elementów koncepcji dla budowy drogi ekspresowej S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy na odcinku Ząbki - Zakręt. Jeśli nie wpłyną odwołania w czerwcu podpiszą umowę z konsorcjum: Complex Projekt, Firma Projektowa Wanecki.

Wybrana oferta na kwotę 3,9 mln zł była najniższą jaka wpłynęła w przetargu. Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych. Prace potrwają około rok.

Trasa ekspresowa S17 na odcinku od węzła Ząbki do węzła Zakręt przebiegać będzie przez gminy: Zielonka, Sulejówek oraz Warszawę: dzielnice Wesoła i Rembertów. Na długości ok. 10,1 km wybudowane zostaną 2 jezdnie z trzema pasami ruchu w każdą stronę oraz dwa węzły drogowe: Rembertów i Poligon (będzie to zjazd techniczny dla wojska).

Planowany harmonogram realizacji Wschodniej Obwodnicy Warszawy - drogi S17 Ząbki - Zakręt

- IV kwartał 2020r. ogłoszenie przetargu w systemie „Projektuj i buduj”

- II kwartał 2021r. podpisanie umowy z wykonawcą

- IV kwartał 2022r – IV kwartał 2024r. realizacja robót budowlanych.

Szacowany łączny koszt inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, budowa) wynosi ok. 1,2 mld zł.

Mapa odc. Wschodniej Obwodnicy Warszawy drogi ekspresowej S17 Ząbki - Zakręt

Mapa odc. Wschodniej Obwodnicy Warszawy drogi ekspresowej S17 Ząbki - Zakręt. Mapa: GDDKIA

Droga ekspresowa S17 Warszawa – Lublin - Hrebenne

W budowie jest praktycznie cały pozostały odcinek drogi ekspresowej S17 o długości ok. 100 km - od miejscowości Zakręt pod Warszawą do węzła Kurów Zachód, gdzie funkcjonuje już wspólny z S12 ponad 70-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej - obwodnica Lublina. W tym roku kierowcy skorzystają z kolejnych nowych odcinków S17. Powstaje też obwodnica Tomaszowa Lubelskiego, a w przygotowaniu będzie cały odcinek od Piask do Hrebennego.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

jarek Warszawa
2019-05-27 06:09
Bardzo ważna inwestycja domykająca obwodnicę Warszawy, która zmniejszy wtłaczanie ruchu do centrum stolicy, pozwoli zaoszczędzić czas i paliwo kierowcom tranzytowym, tylko szkoda, że dokończenie dopiero w 2024 roku, jakby ta inwestycja nie miała wielkiego priorytetu ..
hehe
2019-05-24 23:42
W Warszawie jest już tunel wzdłuż rzeki, budują tunel pod trawnikiem, to i pod lasem można machnąć. W końcu to nie są pieniądze Warszawiaków...
nie worszawiak
2019-05-24 11:58
warszawka i nie ma co sie dziwic ze od lat nie moga zbudować mega waznej inwesycji. kazdy chce obwodnicy ale nie kazdy kolo siebie do tego interesy mnóstwa ludzi którędy droga ma przebiegać do tego sądy działaja jak działaja a włodarze same dupy albo umczeni w interesie i mamy tego efekty. a drogi jak nie ma i pewnie nie prędko powstanie. a powinno byc tak. droga idzie jak miala isc w planach od 30 lat i tyle. zadnych tuneli kolo lasu troszke wyciac, jakies wyburzenia i tyle. jak komus to przeszkadza to niech sie przeprowadzi a nie budowali domki kolo samego sladu przyszlej obwodnicy a teraz płacz. złapac za dupe tych co najwiecej szkodzą i jak im sie nie podoba wywłaszczyć dać kase rynkową i budowac tak jak plan przewidywał. to juz jest chore ze kazdy i kazde zwierzątko moze teraz wstrzymac budowe na lata. ten sam cyrk we wrocławiu z budowa obwodnicy wchodniej. jak wiadomo ryba psuje sie od głowy wiec ten cyrk zaczął sie na górze i dotarł do mieszkańców. jeszcze jeden przykład. ludzie tanio budowali domy na terenach zalewowych, potem płacz i proszenie o pieniadze jak powódz zaleje domostwa. amen
Mieszek
2019-05-23 19:37
Obiektywny ponizej mowi, ze nikt nie zbuduje tunelu gdzie sam las. Przeciez tunel ma byc odcinkowo na przebiegu czerwonym. To juz tam nie ma domow w miare niedaleko lecz sam las? Zmiana koncepcji w opowiesciach?
Zaufany mieszkaniec
2019-05-23 19:04
Zielony nie wymaga wyburzeń w Wesołej bo idzie przez Sulejówek (m.in. przez ujęcia wody dla tego miasta). Łącznie w wariancie zielonym trzeba wyburzyć 15 budynków. Ale jak się dba tylko o swój ogródek i lodziarnie to takie rzeczy się celowo pomija - prawda tu jest bardzo niewygodna.
Wiarygodny mieszkaniec
2019-05-23 12:03
Co za bzdury !!! Przecież odwołania do GDOŚ wpłynęły szerokim strumieniem. A panu W. z pociągu do kasy dziękujemy. Nie jest pan godzien nazywać się mieszkańcem Wesołej. Działa pan na szkodę dzielnicy i mieszkańców.
obiektywny mieszkaniec
2019-05-23 07:08
Nikt nie zbuduje tunelu tam gdzie jest sam las. Tylko wariant zielony wybrany przez GDDKiA BO NIE WYMAGA NA TERENIE DZIELNICY WESOŁA żadnych wyburzeń i wysiedleń
Tylko wariant czerwony w tunelu z filtrami
2019-05-22 21:53
Albo nic.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: