Wschodnia Obwodnica Wrocławia: Są przetargi na dwa południowe odcinki
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła 6 marca dwa przetargi w formule "zaprojektuj i buduj" na południowe odcinki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jeden z nich przejdzie przez Wysoką. Zdjęcia: conadrogach.pl

Wystartowały nowe przetargi na dokończenie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zadanie dotyczy dwóch południowych odcinków obwodnicy i ma być zrealizowane w formule "zaprojektuj i buduj". Wcześniej przetarg na jeden z odcinków unieważniono.

Do „domknięcia” wokół miasta Wschodniej Obwodnicy Wrocławia brakuje jeszcze trzech odcinków. Tego na północy (Łany-Długołęka), który jest zaprojektowany i czeka na zezwolenie na realizację oraz dwóch na południu, które mają połączyć obwodnicę z al. Karkonoską (droga krajowa nr 5, trasa wylotowa w kierunku autostrady A4). Dowiedzieliśmy się, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei właśnie ogłosiła dwa przetargi na południowe fragmenty.

Pierwszy, z terminem realizacji do 30 października 2021 roku, obejmuje trasę od ronda w Żernikach Wrocławskich do skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego. Drugi, planowany do oddania rok później, dotyczy fragmentu biegnący m.in. przez Wysoką aż do węzła A4 Bielany Wrocławskie (al. Karkonoska).

Łącznie do wybudowania na południu pozostaje 6-kilometrowy odcinek, który zgodnie z planami ma przebiegać przez miejscowość Wysoka. Mimo licznych protestów mieszkańców tej miejscowości, w grudniu 2018 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zgodził się na budowę drogi w wariancie proponowanym przez inwestora.

 

Chętne do wykonania inwestycji firmy mogą zgłaszać się do 23 kwietnia tego roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków europejskich.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: