• Facebook - conadrogach
Wykonawca prac na autostradzie A6 rozpoczął budowę nowego obiektu
Rusza budowa przejścia dla zwierząt na przebudowywanym odcinku autostrady A6. Zdjęcia: conadrogach.pl

Rozpoczęła się budowa przejścia dla zwierząt na przebudowywanym odcinku autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica. Obowiązują ograniczenia w ruchu.

Obiekt powstanie kilkaset metrów na zachód od węzła Rzęśnica. Duże górne przejście dla zwierząt powstanie w technologii elementów prefabrykowanych z blachy falistej.

- W związku z tymi robotami w rejonie budowanego przejścia ruch odbywa się po wykonanym poszerzeniu jezdni, co pozwoliło odsunąć ruch pojazdów od miejsca wykonywania środkowej podpory obiektu. Na tym fragmencie o długości około 200 metrów obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h – informują drogowcy.

 

 

Budowa autostrady A6 - nowe przejście dla zwierząt

 

Budowa autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica - nowe przejście dla zwierząt. Mapa: GDDKIA

 

Umowa na przebudowę odcinka autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica została podpisana z firmą Energopol Szczecin S.A we wrześniu 2017 roku. Kontrakt jest realizowany w formule buduj. Jezdnia północna jest obecnie przebudowywana, a ruch pojazdów odbywa się jezdnią południową w obu kierunkach. Na zamkniętej dla ruchu jezdni rozebrano starą nawierzchnię z płyt betonowych, która została już przekruszona i będzie wykorzystana jako podbudowa. Jak tylko poprawią się warunki pogodowe rozpocznie się stabilizacja podłoża pod nową konstrukcję jezdni. Trwa budowa kanalizacji deszczowej o długości około 1500 metrów, na fragmencie drogi przebiegającym po łuku. Rozpoczyna się też wspomniana powyżej budowa przejścia dla zwierząt. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w II kwartale 2020 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: