Wymiana nawierzchni na A4 Katowice – Kraków. To już ostatni etap prac.
Prace na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Tym razem wymiana nawierzchni obejmie odcinek jezdni w kierunku Krakowa między węzłami Jeleń i Chrzanów. Zdjęcia: Stalexport Autostrada Małopolska SA.

Na jezdni autostrady A4 w kierunku Krakowa, na odcinku ok. 3,5 km między węzłami Jeleń i Chrzanów dwa zwężone pasy w obu kierunkach jazdy. Trwa wymiana nawierzchni koncesyjnego odcinka autostrady A4.

Trwa obecnie ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace prowadzone są na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem dni kiedy przeprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu. Remontowi nawierzchni jezdni autostrady A4 towarzyszą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

 

Utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 Katowice – Kraków w związku z remontem:

  • na jezdni w kierunku Krakowa, na odcinku ok. 3,5 km między węzłami Jeleń i Chrzanów (od km 368,8 do km 372,3) - dwa zwężone pasy ruchu w każdym kierunku jazdy z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Planowane zakończenie prac na tym odcinku - początek września,

  • na odcinku 400 m pomiędzy Placem Poboru Opłat w Balicach, a węzłem Balice I tj. od km 400+700 do km 401+100, zmieniona została organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady: w kierunku do Krakowa zachowane zostały dwa pasy ruchu, w kierunku do Katowic w ciągu drogi S52 czynny jest jeden pas ruchu,

  • na łącznicy relacji Rzeszów - Katowice do końca sierpnia zachowane zostaną dwa pasy ruchu, natomiast w późniejszym okresie czynny będzie jeden pas ruchu.

Poza tym prowadzone są remonty mostów w ciągu autostrady A4:

  • między Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach:
    (km 397) do końca roku 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy,
    (km 389) do końca listopada 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy

  • w rejonie węzła Mysłowice - (km 347) do listopada 2010 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: