• Facebook - conadrogach
Wystartowały prace przy budowie S2 Południowej Obwodnicy Warszawy
Pierwsze prace na Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 Puławska - Lubelska rozpoczęte. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszyły pierwsze prace w ciągu przyszłej drogi ekspresowej S2. Udostępnienie do ruchu Południowej Obwodnicy warszawy w ciągu S2 Puławska - Lubelska przewidziane zostało na sierpień 2020r.

Zgodnie z zapowiedzią, wykonawca odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi S2, firma Astaldi rozpoczęła roboty na skrzyżowaniu ul. Płaskowickiej i Al. KEN. - Prace związane są z wykonaniem przewiązek pomiędzy jezdniami alei KEN po południowej i północnej stronie skrzyżowania z ul. Płaskowicką, przebudową chodników i ścieżki rowerowej po stronie północno – zachodniej skrzyżowania Al. KEN / ul. Płaskowickiej. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z wykonywaniem tymczasowej sygnalizacji świetlnej; likwidacją przyłączy energetycznych i kolizje z kanalizacją deszczową, a także Wykonawca przystąpi do I fazy przebudowy sieci gazowej kolidującej z przyszłą obwodnicą – informuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Powyższe prace przygotowawcze potrwają do końca miesiąca by na przełomie marca i kwietnia wprowadzona została czasowa organizacja ruchu, która przewiduje:

- wykonanie nowej jezdni al. KEN wzdłuż bazarku

- likwidację ronda i lewoskrętów dla wszystkich relacji

- utrzymanie ruchu (prosto i w prawo we wszystkich kierunkach na skrzyżowaniu) KEN/Płaskowickiej.

Ruch w kierunku Centrum – Kabaty w okolicy skrzyżowania KEN/Płaskowickiej będzie się odbywał po wschodniej jezdni KEN i dobudowanym odcinkiem drogi przy bazarku.

Przewidywany termin zakończenia prac związanych z przebudową (wzmocnieniem) tunelu pierwszej linii metra to grudzień 2018r.

Budowa południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 Puławska – Lubelska została podzielona na 3 odcinki realizacyjne:

  • odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem

  • odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę

  • odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

Kontrakty zostały zawarte w grudniu 2015r. a ich zakończenie przewidziane zostało w sierpniu 2020r.

W ramach realizacji POW na odcinku pomiędzy w. Puławska a w. Lubelska przewidziana jest m.in. budowa:

  • drogi ekspresowej długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu
  • tunelu pod Ursynowem
  • mostu przez Wisłę
  • estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym
  • 5 węzłów: „Ursynów Zach.”, „Ursynów Wschód”, „Przyczółkowa”, „Wał Miedzeszyński”, „Patriotów” oraz docelowo przewidziano rezerwę pod dodatkowy węzeł „Czerniakowska Bis”, który usytuowany będzie na odcinku pomiędzy węzłami „Przyczółkowa” i „Wał Miedzeszyński”
  • urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: