Za dwa lata Niemodlin będzie miał obwodnicę. W tym roku ruszy budowa
Coraz bliżej budowy obwodnicy Niemodlina w woj. opolskim. Inwestycja czeka na decyzję wojewody zezwalającą na rozpoczęcie prac, które mają ruszyć w II połowie tego roku.

W tym roku ruszą prace nad budową obwodnicy Niemodlina w ciągu drogi krajowej nr 46. Uruchomienie robót będzie możliwe po wydaniu zgody na realizacje inwestycji przez wojewodę opolskiego – planowane na II połowę br. Budowa obwodnicy Niemodlina pochłonie ponad 264 mln zł.

Pod koniec marca br. drogowcy złożyli wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, czyli pozwolenia na budowę obwodnicy Niemodlina w ciągu DK46. Wojewoda opolski zapewnia, że wyda pozwolenie na budowę najpóźniej do trzech miesięcy.

 

Mapa przebiegu obwodnicy Niemodlina w ciągu DK46

Mapa przebiegu obwodnicy Niemodlina w ciągu DK46. Mapa: GDDKIA

Obwodnica będzie miała długość 11,5 km, ominie Niemodlin po południowej i wschodniej stronie. Trasa rozpocznie się przed Brzęczkowicami i wepnie do obecnego przebiegu drogi krajowej nr 46 tuż przed autostradą A4 i węzłem Prądy. Na początkowym, blisko 5-kilometrowym odcinku, będzie to droga jednojezdniowa z dodatkowymi pasami do wyprzedzania, naprzemiennie w obu kierunkach, a przed węzłem Niemodlin rozpocznie się dwujezdniowy odcinek z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Na trasie drogi, o klasie technicznej GP, powstaną dwa węzły drogowe (Niemodlin i Sosnówka), dziewięć większych i siedem mniejszych obiektów inżynierskich.

- Prace ruszą już w tym roku i mają potrwać do 2021 r. – zapewnia Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Paczkowianka
2019-04-04 11:30
I bardzo dobrze. Mieszkańcy Niemodlina pozbędą się hałasu i ruchu. A i droga będzie szybsza.
ACTA2
2019-04-03 09:57
Ggg, teraz za to zaglądają ciężarówki w liczbie kilkaset pojazdów na godzinę, które przejeżdżają przez zabytkowy rynek i jakiś metr od pieszych na chodnikach.
Ggg
2019-04-02 22:19
Teraz to tam mało kto zagladne ;)
kon
2019-04-02 16:27
cytuje na zdjeciu "Coraz bliżej budowy obwodnicy Niemodlina w woj. wielkopolskim" poprawcie to bo az bola oczy. to jest woj. opolskie

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: