1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zaczął się remont A1 w rejonie węzła Pelplin - kierunek Gdańsk

Zaczął się remont A1 w rejonie węzła Pelplin - kierunek Gdańsk

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-21
Zaczął się remont A1 w rejonie węzła Pelplin - kierunek Gdańsk
Remont A1 35-43 km kierunek Gdańsk i 9-17 km kierunek Łódź. Zdjęcia: GDDKIA
Remontem został objęty kolejny odcinek autostrady A1 Gdańsk – Toruń. Od weekendu rozpoczęły się prace na 8 kilometrowym odcinku w okolicach węzła Pelplin. Do czerwca potrwa jeszcze remont odcinka na wysokości węzła Stanisławie koło Tczewa.

Ruszył remont kolejnego odcinka autostrady A1 pomiędzy Gdańskiem a Toruniem. Ekipy remontowe spotkamy już nie tylko na A1 na wysokości Tczewa (węzeł Stanisławie) ale i na odcinku w rejonie węzła Pelplin. Na remontowanych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Na 8-kilometrowym odcinku autostrady A1 w kierunku Łodzi (km 35+889 do 43+350 km) ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska. Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska. Nie ma możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Pelplina ani wjazdu na autostradę w kierunku Gdańska. Dodatkowo zamknięty jest MOP Olsze w kierunku Gdańska. Prace remontowe potrwają od 5 do 7 tygodni ich zakończenie zależne jest od warunków atmosferycznych.

Dodatkowo kontynuowane są prace na odcinku w km 9-17, na którym zamknięta jest jezdnia w kierunku Łodzi, a ruch odbywa się lewą jezdnią, dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku Łodzi. Dodatkowo zamknięty jest węzeł Stanisławie w kierunku Łodzi. Na węźle nie jest możliwy zjazd z autostrady w kierunku Tczewa ani wjazd na autostradę w kierunku Łodzi. Prace na tym odcinku powinny zakończyć się z początkiem czerwca.

Remontowane odcinki autostrady A1 Gdańsk - Toruń

Remontowane odcinki autostrady A1 Gdańsk - Toruń

Mapa: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Pelplin Jak dojadę - Tczew