Zakopianka: Bez utrudnień i objazdów w Lubniu
Koniec robót i objazdu na Zakopiance w Lubniu. Zdjęcia: GDDKIA

Pięć dni wcześniej niż przewidywano zostały zakończone roboty polegające na obniżeniu drogi krajowej nr 7 (Zakopianki) w Lubniu. Prace miały związek z budową nowej drogi ekspresowej S7. Ruch na Zakopiance został przywrócony w miniony piątek.

Jak informowaliśmy wcześniej pełne zamknięcie Zakopianki w Lubniu miało trwać od 16 do 25 kwietnia 2018 r. i było niezbędne dla kontynuacji prac przy budowie drogi ekspresowej S7 na odcinku I Lubień-Naprawa. W obrębie budowanego wiaduktu, który połączy istniejącą S7 z nowobudowanym odcinkiem trzeba było obniżyć o 80 cm jezdnię DK 7. Ruch skierowany został na objazd przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą w poniedziałek 16 kwietnia pomiędzy godz. 8.30 a 9.00. Od piątku kierowcy mogą poruszać się bez utrudnień.

- Na odcinku ok. 130 m usunięto całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżono o 80 cm i odtworzono drogę wraz z oznakowaniem poziomym. W konsekwencji uzyskano wysokość pomiędzy powierzchnią terenu i rusztowaniem tzw. bramą, która umożliwi przejazd DK7 wszystkim pojazdom, w czasie budowy wiaduktu nad jezdnią. Odległość pomiędzy jezdnią a rusztowaniem budowanego wiaduktu wyniesie 4,5 m. Samo rusztowanie będzie budowane nocami, przy normalnym ruchu na drodze – wyjaśniają przedstawiciele GDDKIA.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: