1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zakopianka. Jest umowa na węzeł z tunelem na DK7 w Krzyszkowicach

Zakopianka. Jest umowa na węzeł z tunelem na DK7 w Krzyszkowicach

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-26
Zakopianka. Jest umowa na węzeł z tunelem na DK7 w Krzyszkowicach
W ciągu DK7 Kraków - Myślenice powstaną nowe węzły w Krzyszkowicach i Myślenicach. Zdjęcia: Nowak-Mosty, GDDKIA
Nowy węzeł na Zakopiance w Krzyszkowicach, dzięki tunelowi pod drogą krajową nr 7, pozwoli na bezpieczny wjazd z Krzyszkowic na Zakopiankę w kierunku Krakowa i Myślenic. GDDKIA podpisała już umowę z wykonawcą prac. W styczniu do realizacji trafił węzeł w Myślenicach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych podpisała umowę na budowę węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach. Wykona go firma Nowak-Mosty za 91,1 mln zł.

Wszystkie aktualne utrudnienia na DK7

Nowy węzeł, dzięki tunelowi, który zbudujemy pod drogą krajową nr 7, pozwoli na bezpieczny wjazd z Krzyszkowic na Zakopiankę w kierunku Krakowa i Myślenic. Będzie w nim również chodnik dla pieszych. Kierowcy jadący z Krakowa do Krzyszkowic będą zjeżdżać z Zakopianki w prawo, a następnie przejeżdżać pod DK7. Dojadą wówczas nową drogą obok agencji pocztowej do przebiegającej przez wieś drogi powiatowej, prowadzącej do Sieprawia. Tą samą trasą, tyle że w przeciwnym kierunku, będą poruszać się pojazdy jadące z Krzyszkowic w kierunku Myślenic. 

Ruch z Myślenic do Krzyszkowic i z Krzyszkowic na Zakopiankę w kierunku Krakowa będzie poprowadzony przebudowaną drogą powiatową. Dzięki temu poprawi się zjazd i wjazd na DK7.  

Drogowcy zapowiadają, że nowym węzłem na Zakopinace pojedziemy po koniec 2025 roku.

Modernizacja Zakopianki obejmie budowę nowych węzłów

Modernizacja Zakopianki obejmie budowę nowych węzłów. Zdjęcia: GDDKIA

Węzeł w Krzyszkowicach to kolejne rozwiązanie, które ma usprawnić ruch na Zakopiance DK7 Kraków – Myślenice. W styczniu drogowcy zawarli umowę na budowę węzła w Myślenicach. 

Wiosną budowa nowego węzła na Zakopiance w Myślenicach

Pierwsze prace przy budowie nowego węzła w Myślenicachmają ruszyć wczesną wiosną. Nowy węzeł powinien powstać do końca 2025 roku.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 7