1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zakopianka. Prawie trzy lata zajmie projektowanie DK47 z Nowego Targu

Zakopianka. Prawie trzy lata zajmie projektowanie DK47 z Nowego Targu

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-12-01
Zakopianka. Prawie trzy lata zajmie projektowanie DK47 z Nowego Targu
Zakopianka DK47 Rdzawka - Nowy Targ powstaje w nowym śladzie. Niestety dalsze odcinki do Zakopanego będą jedynie przebudową obecnej trasy. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy zlecili projektowanie przebudowy Zakopianki z Nowego Targu do Szaflar w ciągu drogi krajowej nr 47. Wykonawca będzie miał niespełna trzy lata na przygotowanie dokumentacji przebudowy trasy. Przypominamy, że projektanci już pracują nad odcinkiem do Zakopanego.

- Podpisaliśmy umowę na przygotowanie koncepcji poprawy przepustowości prawie 7 km Zakopianki między Nowym Targiem a Szaflarami. Projekt przygotuje IVIA za 3,75 mln zł. Czas na przygotowanie projektu będzie wynosił maksymalnie 32 miesiące – poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokładnego zakresu przebudowy Zakopianki oraz uzyskanie decyzji środowiskowej.  Inwestycja będzie przygotowywana w obecnym śladzie DK47 Nowy Targ - Szaflary. Wiec nie można spodziewać się wielkich zmian. Tam, gdzie będzie to możliwe mają powstać dodatkowe pasy ruchu, rozbudowane zostaną skrzyżowania, przebudowane zjazdy, powstaną chodniki.

Budowa nowych rond w Zakopanem wyniesie ponad 10 mln zł

Bardziej zaawansowane prace dotyczą przebudowy drugiego fragmentu DK47, od Szaflar do ronda w Zakopanem. W styczniu GDDKIA zawarła umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego odcinka.

- Przewidujemy, że całość prac związanych z przygotowaniem dokumentacji przebudowy obu odcinków potrwa do 2028 roku. Po tym terminie będzie możliwe rozpoczęcie prac budowlanych – informuje GDDKIA.  

Powstanie plan przebudowy Zakopianki w ciągu DK47. Budowa dopiero po 2028 r.

W 2024 roku planowane jest oddanie do ruchu nowej Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu. Po zakończeniu tej inwestycji cały odcinek między Krakowem a Nowym Targiem będzie drogą dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

To najbardziej oczekiwana trasa w Tatry - nowa Zakopianka DK47 Rdzawka - Nowy Targ

To najbardziej oczekiwana trasa w Tatry - nowa Zakopianka DK47 Rdzawka - Nowy Targ

Zdjęcia: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 47 Jak dojadę - Nowy Targ Jak dojadę - Poronin