• Facebook - conadrogach
Zakopianka: W marcu pierwsze prace na moście w Białym Dunajcu
Nowy most w miejscowości Biały Dunajec, na potoku Biały Dunajec, w ciągu drogi krajowej nr 47 (Zakopiance). Wizualizacja: GDDKIA

Jest zgoda na realizację mostu w Białym Dunajcu na drodze krajowej nr 47, popularnie zwanej Zakopianką. Decyzja wojewody małopolskiego ma rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że jeszcze w marcu mogą ruszyć prace przy budowie mostu tymczasowego.

Nowy most na Zakopiance powstanie w miejscu istniejącego obecnie stąd konieczność wybudowania tymczasowego obiektu na czas rozbiórki starego mostu i trwania inwestycji. Most w Białym Dunajcu będzie miał konstrukcję łukową, bez podpór w nurcie rzeki, obustronne chodniki, długość ok. 58 metrów i szerokość 18 metrów. Przebudowane zostaną dojazdy po obydwu stronach obiektu.

 

Stary most w Białym Dunajcu

Stary most w Białym Dunajc. Zdjęcia: GDDKIA

Przypomnijmy, w kwietniu 2016 r. została podpisana umowa z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Inżynieryjnym IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa na zaprojektowanie nowego mostu, uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wraz z budową mostu. Koszt projektu i wybudowania nowego mostu wyniesie około 12 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: