Zamknięta autostrada A4 pod Wrocławiem. Wypadek i korek w kierunku Zgorzelca
Właściwie nie ma dnia by nie było korków na trasie A4-ki Wrocław - Legnica i w drugą stronę. Zdjęcia: conadrogach.pl

Zamknięty jest odcinek autostrady A4 w Kątach Wrocławskich pod Wrocławiem. Około godziny 9 rano doszło do wypadku na jezdni północnej, w kierunku Zgorzelca. Wypadki i korki na zatłoczonej, bez pasa awaryjnego, autostradzie A4 Wrocław – Legnica to obraz niemal codzienny.

Przewrócony samochód ciężarowy blokuje ruch w stronę Zgorzelca na A4 w woj. dolnośląskim między węzłami Pietrzykowice-Kąty Wrocławskie. Na jezdnię wylał się beton. Służby zablokowały drogę w obu kierunkach. Taka sytuacja może potrwać do godziny 14-stej.

Kierowcy muszą korzystać z objazdów m.in. przez Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice.

Dobudowa trzeciego pasa i pobocza na autostradzie A4 między Wrocławiem a Legnicą nie znalazła się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Z szacunków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że ruch na tym odcinku znacznie wzrośnie, m.in. po uruchomieniu drogi ekspresowej S3 spinającej się z A4 na węźle Legnica.

Autostrada A4: Ograniczenie prędkości do 90 km/h poprawi bezpieczeństwo?

Wiecznie zakorkowana trasa ma jednak szansę na przebudowę. W czerwcu rząd zapewnił finansowanie dla etapu prac przygotowawczych, które mają zakończyć się w 2020 r. Potem możliwe będzie ogłoszenie przetargu na roboty budowlane. Jeżeli tylko znajdą się pieniądze na dalsze finasowanie inwestycji to wtedy z rozbudowanej autostrady moglibyśmy skorzystać nawet w 2023 roku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Anonim
2018-08-08 22:12
Anol I jaką by to różnicę zrobiło? Że dopuszczalna prędkość spadła by do 100 km/h (tj. o całe 10 km/h)? Czy mistrzowie pedała gazu naprawdę jeździliby tamtędy wolniej?
Anol
2018-08-08 12:48
To niech uformują na miejscu wypadku beton na poboczu i będzie pas awaryjny, bo ta GDDKiA za Chiny ludowe nie ruszy swoich tyłków do działań związanych z tą pożal się Boże pseudo-atuostradą, odcinek drogi A4 (ja nawet nie mam czelności tego czegoś autostradą ani drogą ekspresową nazywać) od węzła Krzyżowa aż po Wrocław powinien być co najwyżej drogą krajową.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: