Zamknięte bramki, objazdy i korki - rusza remont autostrady A4 pod Wrocławiem
20 maja ruszył remont przy PPO Karwiany koło Wrocławia i będą utrudnienia. Zalecane są objazdy. Zdjęcia: GDDKIA

W poniedziałek, 20 maja wykonawca remontu autostrady A4 przy punkcie opłat w Karwianach pod Wrocławiem rozpoczął prace. Od wtorku kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Zalecane są objazdy remontowanego odcinka. Planowany termin zakończenia prac to koniec czerwca br. Później ruszy kolejny remont autostrady A4 na trasie Wrocław – Katowice, tym razem w woj. opolskim.

W ramach zadania remont przejdą obie jezdnie autostrady A4 w rejonie Punktu Poboru Opłat (PPO) Karwiany w km 155+850 ÷ 156+950, jezdni manewrowych i miejsc postojowych (lokalnie) na parkingu przy PPO oraz drogi dojazdowej.

Prace ruszą od poniedziałku (20 maja) ale utrudnień kierowcy musza spodziewać się we wtorek 21 maja od wczesnych godzin porannych. Na PPO Karwiany wykonawca będzie ustawiał oznakowanie na jezdni, natomiast przełożenie ruchu planowane jest w późnych godzinach popołudniowych.

W związku z remontem pasów A4-ki zamknięte zostaną trzy bramki w kierunku Katowic (nr 11, 12, 13), a do dyspozycji kierowców będą dwie bramki (nr 9, 10). Na ten etap robót przewidziano ok. 2 tygodnie.

Zamknięte bramki na Punkcie Poboru Opłat pod Wrocławiem. Źródło: GDDKIA

Zamknięte bramki na Punkcie Poboru Opłat pod Wrocławiem

 

Objazdy dla aut osobowych w związku z remontem PPO Karwiany na autostradzie A4

W związku z remontem oraz związanymi z tym utrudnieniami w ruchu wyznaczono zalecaną trasę objazdu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Objazd rozpoczyna się na węźle Wrocław Południe, gdzie kierowcy zjeżdżają z autostrady A4 na drogę ekspresową S8 (dalej drogę krajową nr 8) w kierunku Kłodzka. Następnie należy skręcić w drogę wojewódzką 346 (kierunek Oława) i dalej w drogę wojewódzką 395 (kierunek Wrocław). Drogą wojewódzką 395 kierowcy dojadą do węzła autostradowego Wrocław Wschód. Taka sama trasa zalecanego objazdu obowiązuje dla przeciwnego kierunku ruchu.

Objazd PPO na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Źródło: GDDKIA

Objazd PPO na autostradzie A4 pod Wrocławiem

 

Po remoncie PPO pod Wrocłaiem będą prace i utrudnienia na A4 w woj. opolskim

Przypominamy o kolejnym remoncie autostrady A4 na trasie Wocław – Katowice. Prace prowadzone będą na terenie województwa opolskiego. Chodzi o remont jezdni południowej autostrady A4 (kierunek do Katowic) na odcinku od km 256+740 do km 264+035 (dł. 7,295 km) pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle (w okolicach Góry Św. Anny). Tu wykonawca ma ruszyć z robotami po zakończeniu remontu w województwie dolnośląskim. Jak zaznaczają drogowcy, roboty będą prowadzone na odcinku międzywęzłowym, bez konieczności zamykania węzłów i wyznaczania objazdów.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Ale jak to
2019-05-28 20:43
Od kiedy pobierane są opłaty za jazdę objazdami ???
Gargamel
2019-05-22 14:14
Na czas remontu powinni zrezygnować ze złodziejskich opłat w ogóle, bo to absurd żeby płacić za stanie w korku lub jazdę objazdami!!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: