Zielone światło dla prac nad drogą S11 Koszalin - Bobolice
Droga ekspresowa S11. Zdjęcia: GDDKiA

Jest zgoda na prace przygotowawcze dla drogi ekspresowej S11 na odcinku Koszalin – Bobolice. Ogłoszenie przetargu na realizację koncepcji programowej dla tego odcinka planowane jest w lutym przyszłego roku. Realizacja drogi ekspresowej S11 Koszalin - Szczecinek przewidziana jest na lata 2019-2022.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło program inwestycyjny obejmujący prace przygotowawcze dla odcinka drogi S11 Koszalin – Bobolice o długości 47,7 km. Decyzja ta umożliwi ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację koncepcji programowej dla tego odcinka. Dokumentacja ta uszczegółowi rozwiązania projektowe, w jej ramach zostaną również wykonane badania geologiczne, jest niezbędne do realizacji tej inwestycji w formule projektuj i buduj. Ogłoszenie przetargu na realizację koncepcji programowej dla tego odcinka planowane jest w lutym 2017 roku. Trzeb zaznaczyć, że odcinek drogi ekspresowej S11 Koszalin – Bobolice posiada uzyskaną w 2011 roku decyzję środowiskową.

Odcinek rozpocznie się od węzła Koszalin Zachód (jego północna część jest obecnie budowana w ramach obwodnicy Koszalina i Sianowa), a zakończy na włączeniu w istniejącą DK nr 11 na południe od miejscowości Bobolice. W ramach tego zadania przewidziana jest realizacja dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z całą towarzyszącą infrastrukturą (Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwody Utrzymania).

Droga krajowa nr 11 łączy Pomorze Środkowe przez Poznań z Górnym Śląskiem. W realizacji na terenie województwa zachodniopomorskiego jest odcinek jako wspólny przebieg S6 i S11 od Kołobrzegu do Koszalina wraz z obwodnicą Kołobrzegu w ciągu S11 oraz obwodnica Szczecinka.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: