• Facebook - conadrogach
Zima nie przeszkadza w budowie estakady na S1 w Sosnowcu
Zima nie przeszkadza w pracach remontowych na estakadzie w ciągu drogi ekspresowej S1 w Sosnowcu. Zdjęcia: GDDKIA

Pomimo zimowej aury i ujemnych temperatur na zewnątrz, wykonawca prowadzi prace na remontowanej estakadzie w ciągu drogi ekspresowej S1 w Sosnowcu. Prace zakończa się w połowie listopada tego roku.

Obecnie trwa montaż belek na przęsłach estakady w ciągu S1. - Łącznie na 16 przęsłach zamontowane będzie 208 belek typu T21. Do remontu wykorzystane zostaną belki prefabrykowane, strunobetonowe o rozpiętości 21 m i wysokości 90 cm oraz rozpiętości 15 m i wysokości 75 cm. Obecne prace w znaczny sposób przyczyniają się do wyprzedzenia założonego harmonogramu robót. Termin zakończenia robót zgodnie z umową przewidziano na 15.11.2017 r. – informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Montaż belek na przęsłach estakady w ciągu drogi S1 w Sosnowcu

Montaż belek na przęsłach estakady w ciągu drogi ekspresowej S1. Zdjęcia: GDDKIA

W ramach inwestycji w ciągu drogi S1 przewidziano w pierwszej kolejności rozbiórkę istniejącej estakady i dojazdów, a następnie przebudowę obiektu mostowego i doprowadzenie estakady do obecnych wymagań umożliwiającą ruch pojazdów dopuszczonych do ruchu bez ograniczeń. W ramach robót drogowych zostanie przebudowany odcinek drogi ekspresowej S1 (dojazdy do estakady) na długości łącznie 119,25 m. Projekt zakłada wykonanie nowej konstrukcji jezdni o nośności jak dla ruchu KR-6, dostosowanie geometrii pionowej i poziomej do wymagań dla dróg klasy S (ekspresowej). Pierwszy etap remontu tj. wykonanie przebudowy obiektu na jezdni w kierunku Warszawy został zakończony 31 sierpnia 2016 r.


Dzięki inwestycji obiekt uzyska wymagane parametry techniczne i użytkowe, w szczególności nośność dostosowaną do obecnych wymagań umożliwiającą ruch pojazdów dopuszczonych do ruchu bez ograniczeń. Parametry ruchowe na obiekcie i objętych zakresem zadania dojazdach dostosowane będą do obowiązujących przepisów tj. pasy ruchu o szerokości 3,50 m oraz pasy awaryjne o szerokości 2,50 m. Obiekt wraz z dojazdami zapewni sprawny i bezpieczny ruch.

Wykonawcą prac o wartości około 21,7 mln zł jest Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty-Łódź” S.A.

Organizacja ruchu na czas robót:

Na czas remontu obiektu na jezdni w kierunku Bielska-Białej ruch drogowy został przeniesiony na jezdnie w kierunku Warszawy. Ruch odbywa się dwukierunkowo, po jednym pasie w każdym kierunku. Ograniczenia w ruchu występują na odcinku o długości 1200 m. Wprowadzono również ograniczenia prędkości do 60 km/h.

 

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Aleksandra
2017-03-12 15:03
Dziękuję bardzo za tą estakadę nad moim ogródkiem! Dość, że wcześniej ciężko było posiedzieć z dziećmi w ogródku, gdy 10 metrów dalej jest trasa szybkiego ruchu i potworny ruch samochodowy - hałas i smród, to teraz przebudowa doszła do naszego ogródka już całkowicie, tak, że cały ruch będziemy mieli nad głową! Latem zeszłego roku nie dało się tam wytrzymać nawet 5 minut,burzyli przęsła i drogę bez żadnej osłony i wszystko leciało do nas pokrywając cały ogródek gruba warstwą pyłu. Hałas przy tym był niesamowity! W tym roku szykują się dalsze atrakcje! A później jak mamy tam odpoczywać ???

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: