1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Znamy przebieg obwodnicy Kaczorowa na trasie S3 Bolków – Jelenia Góra

Znamy przebieg obwodnicy Kaczorowa na trasie S3 Bolków – Jelenia Góra

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-16
Znamy przebieg obwodnicy Kaczorowa na trasie S3 Bolków – Jelenia Góra
DK3 do Jeleniej Góry przejdzie duże zmiany. Powstanie obwodnica Kaczorowa. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy wybrali wariant przebiegu obwodnicy Kaczorowa w ciągu drogi krajowej nr 3 (DK3). Ponad 5 kilometrowa obwodnica zostanie zrealizowana w ramach rozbudowy DK3 od Bolkowa do Jeleniej Góry. Rozbudowany odcinek razem z obwodnicą Kaczorowa będzie liczył ponad 17,5 km.

Przybliża się realizacja obwodnicy Kaczorowa w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków – Jelenia Góra (woj. dolnośląskie).

Do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej drogowcy zarekomendowali wariant W8. Obwodnica przebiegać będzie po wschodniej stronie Mysłowa, następnie poprowadzona zostanie nad DK3, omijając Kaczorów od północnej strony i zakończy się w Radomierzu.

- W II kwartale br. planujemy złożyć wniosek o wydanie DŚU dla zarekomendowanego wariantu. Po jej otrzymaniu przeprowadzone zostaną szczegółowe badania geologiczne i opracowana zostanie dokumentacja niezbędna do uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji w systemie buduj – informuje wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mapa z wariantem przebiegu obwodnicy Kaczorowa na trasie DK3 Bolków Jelenia Góra

Mapa z wariantem przebiegu obwodnicy Kaczorowa na trasie DK3 Bolków  Jelenia Góra

Mapa: GDDKIA

Obwodnica Kaczorowa podobnie jak rozbudowana DK3 będzie miała parametry klasy technicznej drogi głównej ruchu przyśpieszonego. W ramach prac związanych z realizacją wariantu W8 zaplanowano budowę estakady, podziemnego przejście dla pieszych, wiaduktów w ciągu i nad DK3, przejść dla zwierząt oraz przepustów. Część istniejących skrzyżowań (z drogami niepublicznymi) oraz zjazdy z drogi krajowej zostaną zamknięte. Pozostałe skrzyżowania zostaną przebudowane poprzez wydzielenie lewoskrętów na drodze głównej. Projekt przebudowy DK3 przewiduje wykonanie siedmiu skrzyżowań skanalizowanych z drogami podporządkowanymi oraz jednego ronda turbinowego.

Obwodnica Kaczorowa to jedna z siedmiu dolnośląskich obwodnic ujętych w Programie budowy 100 obwodnic.

Siedem nowych obwodnic na Dolnym Śląsku – co z ich budową?

Mapa z obwodnicami jakie mają powstać w ramach Programu budowy 100 obwodnic

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 3 Jak dojadę - Bolków Jak dojadę - Jelenia Góra