Zwężenia i zatory na zachodniopomorskiej S3 do końca wakacji. Jak ominąć korki?
Uwaga na roboty i korki na drodze ekspresowej S3 prowadzącej nad morze. Zdjęcia: GDDKIA

Kierowcy podróżujący ekspresową trójką nad Zachodnie Wybrzeże Bałtyku narzekają na korki i utrudnienia w ruchu. Nic dziwnego, sezon wakacyjny sprzyja pracom, a tam w budowie jest droga ekspresowa S3 na odcinkach Brzozowo-Miękowo i Miękowo Rzęśnica i A6 – obwodnica Szczecina. W weekendy duże korki tworzą się na obwodnicy Goleniowa, gdzie w związku z przebudową do dyspozycji pozostaje tylko jedna jezdnia.

Na przebudowywanym moście przez rzekę Ina na obwodnicy Goleniowa jest zwężenie do jednej jezdni, co w weekendy wakacyjne powoduje spore spowolnienia ruchu. Niestety, to utrudnienie na trasie S3 będzie obowiązywało przez cały okres wakacyjny. W kilku miejscach ruch zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie omijające budowane obiekty inżynierskie, można się również spodziewać ruchu pojazdów budowy na DK3.

Przebudowa mostów i zamknięta jezdnia S3 na obwodnicy Goleniowa

Wybierając się w podróż warto pamiętać o możliwości ominięcia miejsc, w których tworzą się zatory trasami alternatywnymi, np. innymi krajówkami, drogami wojewódzkim czy powiatowymi.

Wakacje nad morzem? Na tych drogach utrudnienia: DK1, S3, A6, S6 i obwodnicach Wałcza, Szczecinka, Kołobrzegu

Możliwość ominięcia najbardziej zatłoczonej w regionie drogi ekspresowej S3 przez kierowców jadących z południa Polski umożliwia trasa prowadząca głównie drogą wojewódzką 106. Na tą trasę należy zjechać na węźle Myślibórz drogi S3 i przez DW119 (dawna DK3) dojechać do Pyrzyc, następnie przez Stargard do Nowogardu i dalej w kierunku Golczewa i pasa nadmorskiego. Na tej trasie możemy napotkać utrudnienia tylko w Stargardzie, gdzie budowane są 2 ronda.

Kierowcy jadący ze Szczecina mogą ominąć drogę S3 i przebudowywany odcinek A6 przez drogi lokalne prowadzące przez Dąbie, Załom, Pucice, Kliniska i Rurzycę do węzła Goleniów Południe, lub dalej drogą przez park przemysłowy do DW111.

Jak ominąć korki jadąc drogą S3 nad morze. Trasy alternatywne. Źródło: GDDKIA

Jak ominąć korki jadąc drogą S3 nad morze

 

Gdy już stoimy w korku, trzeba przede wszystkim zachowywać odpowiednią odległość od poprzedzających pojazdów, zwracać baczną uwagę na to co się dzieje przed pojazdem i przestrzegać ograniczeń prędkości. Dobrym zwyczajem jest również włączenie świateł awaryjnych, gdy jesteśmy ostatnim samochodem w zatorze.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Jaroslaw
2019-07-11 10:43
Nie po to Ci daje 500+ ze swojej kieszeni, zebys mi tu pyskowal ;-)
drogowy nikt
2019-07-10 17:14
pomocne informacje. Tylko, kto po tym wszystkim zapłaci za remont rozjechanego: Dąbia, Załomia i za chwile Klinisk?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: