Wakacje nad morzem? Na tych drogach utrudnienia: DK1, S3, A6, S6 i obwodnicach Wałcza, Szczecinka, Kołobrzegu
Podczas podróży nad morze uważajcie na utrudnienia. W budowie jest m.in. autostrada A1 Pyrzowice - Częstochowa - Łódź, S3 i A6 Szczecin - Świnoujście oraz droga S6 w woj. zachodniopomorskim. Zdjęcia: GDDKIA

Podczas podróży nad morze kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Na trasie Częstochowa – Łódź na dobre ruszyła budowa autostrady A1 w ciągu starej gierkówki (DK1). W woj. zachodniopomorskim prowadzone są prace na budowach dróg ekspresowych S3 i S6, A6 - autostradowej obwodnicy Szczecina oraz obwodnicach Szczecinka i Wałcza.

Planując podróż nad Bałtyk pamiętajmy, że rozpoczęła się przebudowa starej „jedynki” do parametrów autostrady na odcinku od Tuszyna pod Łodzią po Częstochowę. Prace potrwają do przełomu lat 2021 i 2022. W wielu miejscach kierowcy mają do dyspozycji jedną jezdnię.

Autostradą A1 z Częstochowy pojedziemy za trzy lata. Teraz jeździmy 2+1 na gierkówce

 

Budowa autostrady A1, utrudnienia na DK1 gierkówce

Budowa autostrady A1, utrudnienia na DK1 gierkówce. Zdjęcia: GDDKIA

Do końca wakacji ma być otwarta autostrada A1 z Pyrzowic do Częstochowy. Niestety zabraknie kluczowego odcinka – obwodnicy Częstochowy, więc ruch tranzytowy cały czas będzie szedł krajową jedynką przez miasto.

Kto i kiedy dokończy budowę autostrady A1 koło Czestochowy?

Podobnie należy sprawdzić trasę nad morze (Pomorze Zachodnie), gdzie realizowana jest przebudowa wschodniej obwodnicy Szczecina oraz kończona jest budowa trasy S6 łączącej Szczecin, Kołobrzeg i Koszalin. Przypominamy, że pierwszy odcinek drogi S6 Goleniów - Nowogard (na wschód od Szczecina) został już udostępniony. Szczególnie odczuwalne będą prace na fragmencie Nowogard-Płoty. Kolejne fragmenty drogi ekspresowej S6 w woj. zachodniopomorskim będą otwierane do końca sierpnia br. Utrudnienia będą również w rejonie Kołobrzegu, przede wszystkim przy węźle Kołobrzeg Wschód.

Budowa drogi ekspresowej S6 w woj. zachodniopomorskim dobiega końca

Droga ekspresowa S6 Goleniów - Nowogard otwarta

Droga ekspresowa S6 Goleniów - Nowogard otwarta. Zdjęcia: GDDKIA

Zwężenie do jednej jezdni występuje na obwodnicy Szczecina - autostradzie A6 między węzłami Szczecin Dąbie i Rzęśnica. Wykonawca inwestycji zapowiada, że około połowy lipca udrożni przejazd przebudowywaną jezdnią w kierunku Świnoujścia, wówczas będą czynne dwie jezdnie.

W weekendy wakacyjne w korkach postoimy też na drodze S3 na odcinkach Brzozowo-Miękowo i Miękowo-Rzęśnica. Na przebudowywanym moście przez rzekę Ina na obwodnicy Goleniowa jest zwężenie do jednej jezdni, to utrudnienie będzie obowiązywało przez cały okres wakacyjny. W kilku miejscach ruch zostanie skierowany na tymczasowej jezdnie, omijające budowane obiekty inżynierskie. Można się również spodziewać ruchu pojazdów budowy na DK3.

 

Budowa mostu przez Odrę w ciągu drogi S3 potrwa do końca roku

Budowa mostu przez Odrę w ciągu drogi S3 potrwa do końca roku. Zdjęcia: GDDKIA

Z kolei na trasie S3 w woj. lubuskim w budowie jest drugi most na Odrze na wysokości Cigacic i tam w chwilach wzmożonego ruchu zdarzają się zatory. Utrudnienia zakończą się w grudniu br. Ekspresówki nie ma tez na odcinku Lubin – Polkowice (woj. dolnośląskie), trasa czeka na wybór nowego wykonawcy prac.

Plan awaryjny dla S3 Polkowice – Lubin. Jest przetarg, ale czy będą chętni?

Spowolnienia w kierunkach nadmorskich napotkamy również na obwodnicach Wałcza i Szczecinka:

  • S11 obwodnica Szczecinka – utrudnienia na włączeniach w obwodnicę na północ i południe od Szczecinka. Do końca lipca będzie obowiązywał objazd DK20 do północnego ronda obwodnicy poprowadzony częściowo drogą wspomagającą, a częściowo po jezdniach obwodnicy.

  • S10 obwodnica Wałcza - niewielkie utrudnienia na włączeniach obwodnicy w DK10 i przecięciu z DK22.

Problemy Energopolu na budowie obwodnic Wałcza i Szczecina - A6 węzeł Kijewo

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Janek Drogowiec
2019-07-05 21:24
Utrudnienia na obwodnicach Wałcza i Szczecinka. Na razie takich obwodnic... nie ma. Są jeszcze w budowie. I przynajmniej obwodnica Wałcza jeszcze długo będzie w budowie, ponieważ zbankrutował Generalny Wykonawca (miała być oddana już rok temu).

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: