• Facebook - conadrogach
Obwodnica Złotoryi w ciągu DW363 - mapa przebiegu I odcinka
Mapa przebiegu obwodnicy Złotoryi w ciągu DW363, odcinek I. Mapa: DSDIK

Mapa przedstawia przebieg obwodnicy Złotoryi w woj. dolnośląskim. Obwodnica będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 363. I etap obejmuje odcinek o długości 5 km biegnący od DW363 Złotory­ja-Jawor do drogi powiatowej nr 2610D (Złotoryja-Wilków). Trasa omija centrum miejscowości i zapewnia komfortowe połączenie z terenami Specjalnej Strefy Gospodarczej.

Obwodnica Złotoryi powstanie jako droga jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu, każdy szeroki na 3,5 m, do tego 1,5-metrowej szerokości pobocza.

Obwodnica zaczyna swój bieg na rondzie na DW 363 w pobliżu Kozowa. Bę­dzie ono zlokalizowane ok. 600 m od skrzyżowania DW363 z DW 364 Legnica-Złotoryja. Od ronda poprowadzi mostem po­nad Kaczawą w kierunku stawu osadowego po zakładach Lena, omijając łukiem Kopacz. Most przez rzekę Kaczawę będzie miała długość około 180 m. Trasa ominie tereny  Legnickiej SSE. Bieg zakończy na rondzie w okolicach Wilkowa w miejscu obecnego skrzyżowania dróg powiatowych Złotoryja-Wilków oraz Sępów-Leszczyna.

Docelowo cała obwodnica Złotoryi ma miec 8 km długości i będzie prowadzić do Jerzmanic-Zdroju, gdzie spotka się z drogą wojewódzką DW328 Złotoryja-Jelenia Góra.

Budowa obwodnicy Złotoryi jest współfinansowana z Euro­pejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: