1. Strona główna
  2. Mapy i plany
  3. S74 przez Kielce - mapa przebiegu drogi ekspresowej S74, tunele, węzły

S74 przez Kielce - mapa przebiegu drogi ekspresowej S74, tunele, węzły

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-03-07
S74 przez Kielce - mapa przebiegu drogi ekspresowej S74, tunele, węzły
Przebieg drogi ekspresowej S74 przez Kielce - mapa trasy z węzłami i tunelami. Odcinek drogi ekspresowej S74, o długości około 5 km, połączy węzeł Kielce Zachód na skrzyżowaniu z drogą ekspresową S7 z węzłem Bocianek wybudowanym w ramach S74 Kielce - Cedzyna.

Jednym z zadń obejmujących budowę drogi ekspresowej S74 w woj. świętokrzyskim jest realizacja odcinka przechodzącego przez Kielce. Około 5 kilometrowy odcinek S74 w Kielcach poprowadzony będzie m.in. przez dwa tunele. Pełne oddzielenie ruchu tranzytowego od lokalnego ma być zapewnione dzięki przeprowadzeniu ciągu głównego trasy S74 na przeważającym odcinku na poziomie minus 1, czyli w wykopie.

W ramach inwestycji planowana jest budowa dwóch węzłów drogowych (Hubalczyków, Zagnańska) i dwóch tuneli. Dłuższy z nich, około półkilometrowy, planowany jest na odcinku sąsiadującym z zabudową osiedlową między ulicami Klonową a Warszawską. W ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa wiaduktu nad S74 w ciągu ulicy Transportowców i ronda nad tunelem pod ulicą Olszewskiego.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S74 Jak dojadę - Kielce