1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Na ten nadmorski odcinek S6 kierowcy czekali od lat. Obwodnica Koszalina w całości

Na ten nadmorski odcinek S6 kierowcy czekali od lat. Obwodnica Koszalina w całości

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-17
Na ten nadmorski odcinek S6 kierowcy czekali od lat. Obwodnica Koszalina w całości
Cała obwodnica Koszalina i Sianowa. Teraz drogą S6 ominięcie Koszalina zajmie mniej niż 10 minut. Zdjęcia: GDDKIA
Wreszcie jest – kompletna obwodnica Koszalina i Sianowa w woj. zachodniopomorskim. Dzięki blisko 5-km fragmentowi drogi ekspresowej S6 kierowcy w kilka minut ominą Koszalin i bez stania w korkach dojadą nad Bałtyk. Obwodnica Koszalina była jedną z najdłużej realizowanych inwestycji drogowych.

Obwodnicą w ciągu S6 ominiemy Koszalin i łatwiej dojedziemy nad Bałtyk

Od weekendu (15 czerwca) w kilka minut omijamy Koszalin. Do ruchu oddany został blisko 5-kilometrowy fragment obwodnicy, od węzła Koszalin Wschód do węzła Sianów Zachód. To ostatni odcinek obwodnicy, dzięki któremu ruch tranzytowy w całości omija miasto.

- Po oddaniu odcinka Koszalin Wschód do węzła Sianów Zachód znacząco ułatwiliśmy podróż kierowcom i zmniejszyliśmy uciążliwości dla mieszkańców miasta. Przejazd od węzła Bielice do węzła Sianów Zachód przez Koszalin zajmował około 20 minut, a w godzinach szczytu jeszcze dłużej. Teraz drogą S6 ominięcie Koszalina zajmie mniej niż 10 minut – wyliczają drogowcy ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zachodniopomorskie zamieni się w wielki plac budowy. Są umowy na dwa odcinki S10 Szczecin – Piła

Ostatni brakujący odcinek obwodnicy Koszalina oddany do ruchu

Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Koszalina i Sianowa to jedna z najdłużej budowanych dróg w Polsce

W trakcie realizacji obwodnicy Koszalina i Sianowa pojawiły się komplikacje z podłożem, natrafiono na odmienne warunki gruntowo-wodne od wcześniej stwierdzonych. Teren musiał zostać dodatkowo szczegółowo przebadany. Okazało się, że niemożliwe jest wykonanie prac zgodnie z wcześniej opracowanym projektem budowlanym. Realizacja tego odcinka została w 2018 roku wyłączona z pierwotnego kontraktu, ogłoszono nowy przetarg i zlecono kompleksową aktualizację projektu budowlanego. Umowa na dokończenie obwodnicy została podpisana z konsorcjum, którego liderem jest firma Polbud Pomorze w lipcu 2021 roku.

W 2019 roku oddano część trasy w ciągu odcinków drogi S6 i S11 o długości 12 km - od węzła Bielice do węzła Koszalin Wschód oraz węzeł Sianów Wschód. W lipcu ubiegłego roku została oddana do ruchu obwodnica Sianowa. Wraz z oddaniem odcinka Koszalin Wschód do węzła Sianów Zachód obwodnica została domknięta. Ruch odbywa się jednak jeszcze ze zwężeniem do jednej jezdni na 800-metrowej estakadzie.

800 metrowa estakada w ciągu drogi ekspresowej S6, obwodnicy Koszalina

800 metrowa estakada w ciągu drogi ekspresowej S6, obwodnicy Koszalina

Zdjęcia: GDDKIA

- Po udostępnieniu do ruchu ostatniego odcinka obwodnicy Koszalina, o długości 4,6 km, będą jeszcze kontynuowane prace poza jezdniami głównymi. Kończony będzie przepust na drodze dojazdowej oraz prace przy drogach lokalnych prowadzących do wiaduktu WD-117. Południowa nitka estakady ES-119, gdzie musi jeszcze zostać wykonana nawierzchnia oraz roboty wykończeniowe, powinna być gotowa w ciągu kilku tygodni. Zakończenie całości prac przy obwodnicy nastąpi na początku sierpnia – obiecują drogowcy.

Droga S3 – w budowie ostatni odcinek na północy Polski

Mapa obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6 i S11 - podział na odcinki i ich otwarcie

Mapa obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6 i S11 - podział na odcinki i ich otwarcie

Mapa: GDDKIA

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S6 Jak dojadę - Koszalin Jak dojadę - Sianów