1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W wakacje otwarcie nowych odcinków A2, S1, S3, S7 i S16

W wakacje otwarcie nowych odcinków A2, S1, S3, S7 i S16

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-20
W wakacje otwarcie nowych odcinków A2, S1, S3, S7 i S16
Nowa droga ekspresowa S3 na Dolnym Śląsku to jedna z najpiękniejszych tras w kraju. Zdjęcia: GDDKIA
W okresie wakacyjnym drogowcy planują udostępnić nowe odcinki autostrady A2 i dróg ekspresowych. Będzie to ponad 65 kilometrów nowych dróg szybkiego ruchu w województwach: mazowieckim, dolnośląskim, małopolskim śląskim i warmińsko-mazurskim na odcinkach A2, S1, S3, S7 i S16. Gdzie kierowcy pojadą nowymi autostradami i drogami ekspresowymi?

Wakacyjne miesiące przyniosą nam nowe kilometry dróg. Drogowcy szykują się do otwarcia dwóch odcinków autostrady A2 na wschód od Warszawy oraz dróg ekspresowych S3 i S1 na Dolnym i Górnym Śląsku. Kierowców z pewnością ucieszy oddanie odcinków S7 koło Miechowa na trasie Warszawa – Kraków i S16 do Mrągowa. W sumie przybędzie ponad 65 kilometrów dróg szybkiego ruchu.

Już za kilka dni znikną praktycznie wszystkie utrudnienia na blisko siedmiokilometrowym odcinku S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza. Ograniczenie ruchu na jezdniach głównych pozostanie jedynie na węźle drogowym Dąbrowa Górnicza Pogoria w obrębie budowanego nowego wiaduktu WD-24. 

W lipcu, na Dolnym Śląsku zakończy się budowa drogi ekspresowej S3 z najdłuższym tunelem pozamiejskim w Polsce. Po oddaniu 16 km odcinka pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą ekspresówką dojedziemy z Lubawki (południowa granica kraju) do Troszyna za Szczecinem.

W te wakacje pojedziemy S3 z najdłuższym tunelem w górach

W te wakacje pojedziemy S3 z najdłuższym tunelem w górach

Zdjęcia: GDDKIA

Poprawę podróżowania na trasie Warszawa – Kraków przyniesie oddanie ponad 5 km fragmentu S7 Miechów – Szczepanowice. Dzięki temu kierowcy nie będą już stać w korkach w Miechowie. Otwarcie części S7, która uciągli ekspresówkę przez woj. mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie planowane jest w sierpniu.

W sierpniu otwarcie kluczowego odcinka S7 na trasie Warszawa - Kraków

Z kolei na mapie drogowej woj. warmińsko-mazurskiego przybędzie oczekiwana część drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie – Mrągowo. Niemal 13 km odcinek ułatwi dojazd do Mrągowa a kierowcy ominą miejscowość obwodnicą.

Dużym wydarzeniem będzie też oddanie nowych odcinków autostrady A2 na wschód od Warszawy. Kierowcy wreszcie ominą Kałuszyn i Siedlce, bo do ruchu oddane zostaną odcinki: 12 km A2 Kałuszyn – Groszki oraz A2 Siedlce Zachód (Gręzów) – Siedlce Południe (Swoboda) o dł. 12,5 km.

GDDKIA planuje otwarcie dwóch odcinków autostrady A2 na wschód od Warszawy

Autostrada A2 na odc. Kałuszyn - Groszki

Autostrada A2 na odc. Kałuszyn - Groszki. Zdjęcia: GDDKIA

Przypominamy, że od połowy czerwca pełną obwodnicą omijamy Koszalin i Sianów. Brakujący odcinek obwodnicy w ciągu drogi S6 był jedną z najbardziej oczekiwanych przez kierowców tras nad Bałtykiem.

Na ten nadmorski odcinek S6 kierowcy czekali od lat. Obwodnica Koszalina w całości

Ostatni oddany odcinek obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6. Zdjęcia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Utrudnienia na drodze S1 Jak dojadę - Bolków Jak dojadę - Kamienna Góra