5 chętnych do projektu poszerzenia autostrady A2 Łódź – Warszawa w woj. mazowieckim
Nowy pas ruchu na A2 z Łodzi do Warszawy – wpłynęły oferty w przetargu na rozbudowę mazowieckiego odcinka trasy. Zdjęcia:

Poznaliśmy oferty złożone w przetargu na rozbudowę mazowieckiego odcinka autostrady A2 z Łodzi do Warszawy. Opracowaniem dokumentacji dla dobudowy dodatkowego pasa zainteresowanych jest pięć firm projektowych.

- Najniższą cenę, 3,1 mln zł, zaoferowały Mosty Katowice Sp. z o.o., natomiast najwyższą - 4,6 mln zł, ma oferta złożona przez TPF Sp. z o.o. Termin realizacji wynosi 19 miesięcy od podpisania umowy. Złożone oferty będą badane i oceniane przy zastosowaniu kryteriów takich jak kwalifikacje, doświadczenie i wykształcenie członków zespołu projektowego, członków zespołu środowiskowego a także cena – informuje Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podpisanie umowy zaplanowano na kwiecień 2019r., przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu.

Zadaniem wykonawcy jest opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na poszerzenie autostrady A2 na odcinku granica województw łódzkiego/mazowieckiego - węzeł Konotopa (bez węzła) o dodatkowe pasy ruchu na długości ok. 43 km. Dodatkowe pasy ruchu mają powstać po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2. Projektant wykorzysta pod dobudowę pasów ruchu szeroki pas dzielący, który został wybudowany podczas realizacji autostrady.

 

Mapa z zaznaczonym odcinkiem autostrady A2 do rozbudowy

Przewidziany do rozbudowy odcinek autostrady A2 Łódź - Warszawa. Mapa: GDDKIA

Docelowo mazowiecki odcinek autostrady A2 będzie miał od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek do granicy województwa mazowieckiego będzie posiadał 2 jezdnie po 3 pasy ruchu.

Wcześniej drogowcy otworzyli oferty w przetargu na łódzki odcinek A2-ki tj. od węzła Łódź Północ do granicy z woj. mazowieckim. Wpłynęły trzy oferty.

Otwarto oferty na dokumentację dla rozbudowy autostrady A2 w województwie łódzkim

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: