• Facebook - conadrogach
Autostrada A1 Stryków – Tuszyn na wakacje?
Budowa autostrady A1 Stryków - Tuszyn zgodnie z kontraktami ma zakończyć się do 6 sierpnia. Zdjęcia: GDDKiA

Dobiega końca budowa wschodniej obwodnicy Łodzi w ciągu autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna. Prace realizowane na trzech mniejszych odcinka i powinny zakończyć się najpóźniej w sierpniu. Drogowcy liczą jednak, że z kluczowego dla Łodzi skorzystamy na początku wakacji.

Prace prowadzone są w sumie na 40 km odcinku A1 Stryków – Tuszyn. Jak zaznaczają przedstawiciele GDDKiA w Łodzi wszystkie trzy kontrakty przebiegają zgodnie z planem. Najbardziej zaawansowane są prace na Zadaniach: II (węzeł "Brzeziny" - węzeł "Łódź - Górna") i III (węzeł "Łódź - Górna" - węzeł "Tuszyn").

- W myśl zapisów w kontrakcie, poszczególne odcinki mają być oddane do ruchu między 30 lipca, a 6 sierpnia tego roku. Ze względu na dobre zaawansowanie prac, liczymy jednak na wcześniejsze udostępnienie 40 kilometrowego odcinka autostrady A1 kierowcom, ze względu na uroczystości związane z Międzynarodowymi Dniami Młodzieży, które przypadają w końcu lipca – informuje GDDKiA.

Budowa odcinka autostrady A1 Stryków – Tuszyn to sztandarowa inwestycja na EURO2012. Po licznych perypetiach z wykonawcami ostatecznie mamy nią przejechać w te wakacje. Odcinek powstaje w technologii nawierzchni betonowej. Ten 40 km odcinek A1 zapewni wreszcie połączenie z drogą ekspresową S8 i autostradą A2 co pozwoli na wygodną podróż z Wrocławia do Warszawy i dalej do Trójmiasta.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: