Autostrada A1: Wschodnia obwodnica Łodzi bezpłatna?
Budowa autostrady A1 Stryków - Tuszyn. Wschodnia obwodnica Łodzi. Zdjęcia: GDDKiA

Wschodnią obwodnicą Łodzi powinniśmy pojechać w tegoroczne wakacje. O tym czy odcinek autostrady A1 od Strykowa do węzła Tuszyn będzie darmowy dla ruchu aglomeracyjnego ministerstwo infrastruktury jeszcze nie zdecydowało.

Cezary Grabarczyk, poseł Platformy Obywatelskiej uważa, że korzystanie ze wschodniej obwodnicy Łodzi powinno być bezpłatne podobnie jak jest w przypadku autostradowej obwodnicy Wrocławia. W tym celu ruszyła akcja zachęcająca mieszkańców do walki o darmowe korzystanie z trasy.

- Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu w Łodzi, gotowość uczestników ruchu tranzytowego do korzystania z autostrady i będzie to z pożytkiem dla mieszkańców i regionu – argumentuje Grabarczyk.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w odpowiedzi na interpelację, poinformowało, że jeszcze nie zapadły decyzje, które z nowo oddawanych odcinków zostaną zwolnione z opłat. - Prowadzone są analizy związane z całościową decyzją dotyczącą przyszłego systemu poboru opłat drogowych w Polsce, w tym sieci drogowej objętej opłatami, rodzajów pojazdów nimi objętych i stawek opłat. Do czasu wypracowania kompleksowej strategii poboru opłat drogowych w Polsce obecny system poboru opłat od pojazdów lekkich będzie funkcjonował bez zasadniczych zmian – czytamy w odpowiedzi.

Wschodnia obwodnica Łodzi to odcinek autostrady A1 pomiędzy Strykowem a Tuszynem. Trasa o długości 40 km dzięki połączeniu z autostradą A2 i droga S8 ma usprawnić komunikację północ-południe i wschód-zachód oraz odciążyć Łódź. Autostrada A1 ma być oddana najpóźniej w sierpniu 2016 roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: