Autostrada A6: Węzeł Szczecin Kijewo w budowie - wiadukt w stronę Szczecina zamknięty
Przebudowa autostrady A6 wchodzi w kolejny etap - przebudowę węzła Kijewo, który oznacza duże utrudnienia dla kierowców. Zamknięty jest wiadukt w kierunku Szczecina. Mapa: GDDKIA

Duże utrudnienia na autostradowej obwodnicy Szczecina – czyli A6-ce. Drogowcy przystąpili do prac na węźle Szczecin Kijewo, co wiąże się z koniecznością zamknięcia wiaduktu w stronę Szczecina. Wiadukty zostaną rozebrane i przebudowane. Obecnie kierowcy poruszają się jedną jezdnią DK10 w stronę Stargardu.

Od minionego weekendu (piątku 12 października) zamknięty jest wiadukt w stronę Szczecina (północny) na węźle drogowym Szczecin Kijewo łączącym autostradę A6 z DK10. Cały ruch został przerzucony na wiadukt w stronę Stargardu, na którym wyznaczono 4 pasy ruchu (po 2 w każdą stronę z zawężeniem wewnętrznych pasów do 2,50 m). Zamknięta została również łącznica relacji Stargard-Kołbaskowo (objazd przez węzeł Szczecin Dąbie).

 

Zmiany te spowodowane są rozpoczęciem zasadniczych prac budowlanych przy przebudowie węzła. – Realizacja robót na czynnej drodze, a tym bardziej na połączeniu dwóch ważnych dróg musi wiązać się z utrudnieniami w ruchu, także prosimy kierowców o wyrozumiałość oraz o zwracanie uwagi na zmiany w oznakowaniu, przestrzeganie wynikających z nich ograniczeń prędkości i zasad ruchu – mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Jest to pierwszy z wielu etapów zmian organizacji ruchu na tym węźle, kolejne będą wprowadzane w miarę postępu robót.

 

Zakres prac przy przebudowie węzła obejmuje między innymi wyburzenie istniejących wiaduktów (w ich miejsce powstaną nowe, 2 razy dłuższe), budowę nowych łącznic, jezdni zbiorczo-rozprowadzających w ciągu autostrady A6 i przebudowę poniemieckiej betonowej nawierzchni autostrady w rejonie węzła.

 

– Realizacja tej inwestycji da Szczecinowi nowoczesne połączenie autostradowe z siecią dróg szybkiego ruchu, odmieniony węzeł będzie bezpieczniejszy, wygodniejszy i o znacznie większej przepustowości – dodaje Łukasz Lendner.

 

Zakończenie realizacji robót przy przebudowie węzła planowane jest w III kwartale 2020 roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

MSC
2018-10-16 18:27
Dwa lata!! A znając polskie realia, to będą się z tym pier.o.lić kolejne dwa. Ehh....

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: