Bez opłat na autostradzie A2 z Warszawy do Łodzi
Autostrada A2 Łódź - Warszawa będzie darmowa. Zdjęcia: GDDKIA

Odcinek autostrady A2 Łódź – Warszawa nie będzie objęty poborem opłat – zapowiedział resort infrastruktury. Trasa przewidziana do rozbudowy o dodatkowy pas ruchu, ma zapewnić komfortowe połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

- Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy i Łodzi i osób, które w przyszłości będą podróżować do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek autostrady A2 miedzy Warszawą i Łodzią – zapewnił w Sejmie wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. - Traktujemy to jako inwestycję, odbieramy ją w podatkach, w CIT, korzystając z rozwoju naszej gospodarki - dodał.

Pod koniec ubiegłego roku drogowcy ogłosili przetargi na poszerzenie autostrady A2 z Warszawy do Łodzi. Rozbudowa obejmie cały odcinek autostrady A2 z Łodzi do Konotopy pod Warszawą o długości 88 km (w podziale na województwo łódzkie i mazowieckie). Inwestycja polegać będzie na dobudowie trzeciego pasa ruchu od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków, a na odcinku węzeł Pruszków – węzeł Konotopa czwartego pasa ruchu.

Z planów i wstępnych szacunków wynika, że prace przygotowawcze wyniosą około 7 mln zł i potrwają do 2021 roku. Budowa dodatkowych pasów została przewidziana na okres nawet do 3 lat, z uwagi na to, że prace są planowane bez wyłączania odcinka z ruchu. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł. Wynika z tego, że rozbudowana autostrada A2 powinna zostać oddana do użytku w roku 2024 lub w 2025.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

fff
2019-02-08 11:21
PRZYGOTOWANIA DO 2021 ROKU HAHAHHAHA padłem. Co za nieudolni ludzie w tych urzedach siedza masakra.
antywarszawski
2019-02-08 11:18
Kraków płaci za autostradę, Poznań płaci, Gdańsk płaci no ale warszawka lepszy sort płacić nie musi
antybezmyslnik
2019-02-07 16:59
Jaka ta władza dobra ? Przed wyborami oznajmia, że nie będzie pobierać opłat na drodze (tu: A2) , która i tak nie jest objęta opłatami. Przy tym cynicznie oświadcza, że tych opłat nie będzie, bo koszty pokryją pobierane od wszystkich Obywateli podatki i inne publiczne świadczenia. To dlaczego ta władza i GDDKiA, nadal pobiera ,,myto drogowe" na innych płatnych odcinkach dróg w Polsce ?! HIPOKRYZJA sięgnęła HIMALAJÓW!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: