1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Bieżące remonty na A4. Prace i korki w okolicach Mysłowic

Bieżące remonty na A4. Prace i korki w okolicach Mysłowic

 1. Michał Zawadzki
 2. conadrogach.pl
 3. 2023-06-20
Bieżące remonty na A4. Prace i korki w okolicach Mysłowic
Czas intensywnych prac na A4 Katowice - Kraków. Zdjęcia: SAM SA
Obecnie największe utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 występują na koncesyjnym odcinku A4 Katowice - Kraków w okolicach Mysłowic. Powodem są remonty wiaduktów i węzłów. Prowadzone są też bieżące naprawy nawierzchni w okolicach węzłów Jeleń i Chrzanów oraz w różnych miejscach badanie oznakowania poziomego.

Bieżące remonty nawierzchni jezdni A4:

 • wtorek, 20 czerwca od godz. 17.00 do godzin porannych 21 czerwca za węzłem Jeleń (od km 361) na jezdni w kierunku Krakowa zwężenie do jednego pasa ruchu,

 • czwartek, 22 czerwca od godz. 17.00 do godzin porannych 23 czerwca za węzłem Chrzanów (od km 378) na jezdni w kierunku Krakowa zwężenie do jednego pasa ruchu.

Prace prowadzone są na odcinkach o dł. ok. 500 m. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Poza tym od soboty do poniedziałku (24 - 26 czerwca) na autostradzie oraz od 27-28 czerwca na węzłach autostradowych koncesjonariusz przyjrzy się oznakowaniu poziomemu. Badania prowadzone będą w godzinach od 6.00 do 22.00 na niektórych odcinkach jezdni głównej autostrady. W tym czasie będą występować zawężenia do jednego pasa ruchu o długości ok. 500 m.

Dzisiejsze utrudnienia na autostradzie A4

Przypominamy również o trwających, większych remontach na autostradzie A4:

Remont wiaduktu w Mysłowicach

Na odcinku ok. 1 km (od km 348 do km 349):

 • jezdnia w kierunku Katowic jest zamknięta,
 • na jezdni w kierunku Krakowa 2 zwężone pasy ruchu przeznaczone są dla ruchu w kierunku Katowic oraz 2 zwężone pasy dla ruchu w kierunku Krakowa.

Koniec prac zaplanowano na listopad 2023 r.

Remonty na węzłach autostradowych A4:

Węzeł Mysłowice (km 346) - wymiana nawierzchni jezdni

 • zamknięta łącznica Kraków-Mysłowice tj. zjazd z A4 z kierunku Krakowa do Mysłowic. Objazd poprowadzony został przez węzeł Murckowska w Katowicach. Planowane otwarcie łącznicy - połowa sierpnia 2023 r.

Planowane zakończenie wszystkich prac na węźle: połowa sierpnia 2023 r.

Do połowy sierpnia potrwa remont węzła Mysłowice na A4. W ten weekend duże zmiany w ruchu

Węzeł Brzęczkowice w Mysłowicach (km 349) - skrzyżowanie A4 z drogą S1 - remont obiektu mostowego oraz nawierzchni jezdni na węźle. O zasadach poruszania się i terminach zamknięć pisaliśmy więcej tutaj:

Zmiany na węźle łączącym A4 z S1 w Mysłowicach

Kierowcom jadącym drogą ekspresową S1 od strony Cieszyna lub od Łodzi w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86. Również kierowcom jadącym autostradą A4 od Wrocławia w kierunku Łodzi lub Cieszyna zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86.

Planowany termin zakończenia wszystkich prac na węźle: listopad 2023 r.

Węzeł Chrzanów (km 371) - wymiana nawierzchni jezdni i remont wiaduktu

 • zamknięta łącznica relacji Chrzanów - Kraków (wjazd na A4). Objazd poprowadzony został pozostałymi łącznicami węzła. Planowany termin otwarcia ww. łącznicy: 1 lipca br.
 • zawężenie jezdni DK79 (relacji Chrzanów- Trzebinia) na wysokości wlotu zamkniętej obecnie łącznicy wjazdowej na A4 Chrzanów - Kraków oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej. Ruch odbywa się pasem przeciwnym na długości ok. 200 m. Planowana data usunięcia utrudnienia: 1 lipca 2023 r.
 • od strony Trzebini zamknięty został zjazd z ronda w ul. Europejską. Planowana data usunięcia utrudnienia: 1 lipca 2023 r.

Planowane zakończenie wszystkich prac na węźle Chrzanów to październik 2023 r.

Duży remont na A4 Katowice - Kraków już pod koniec sierpnia

Na tym nie koniec, bo remontowy armagedon ruszy pod koniec wakacji.  Koncesjonariusz odcinka A4, Stalexport Autostrada Małopolska, przymierza się do wymiany nawierzchni i remontu wiaduktów. Remont ma być prowadzony na krótkich odcinkach a przez cały okres trwania remontu mają być zachowane dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Kierowcy muszą jednak przygotować się na duże utrudnienia i korki na A4 w woj. śląskim i małopolskim.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Chrzanów Jak dojadę - Mysłowice