1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Bieżące utrudnienia na A4 Katowice – Kraków. Remonty w kilku miejscach

Bieżące utrudnienia na A4 Katowice – Kraków. Remonty w kilku miejscach

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-22
Bieżące utrudnienia na A4 Katowice – Kraków. Remonty w kilku miejscach
Autostrada A4 Katowice - Kraków. Zdjęcia: SAM SA
Remonty i korki na autostradzie A4 Katowice – Kraków to ostatnio obrazek codzienny. Koncesjonariusz prowadzi prace, bo w 2027 roku odda autostradę w ręce państwowe. Gdzie musimy zwolnić na autostradzie A4?

Bieżące utrudnienia na A4 Katowice – Kraków. Obecnie remonty prowadzone są w kilku miejscach m.in. w okolicach Katowic, Mysłowic, Chrzanowa.

Uwaga kierowcy! Płacimy więcej za przejazd A4

Oto jak wygląda aktualna sytuacja na A4:

  • Na 8,3 km odcinku A4 pomiędzy Katowicami i Mysłowicami (A4 - 340.2-348.5 km) trwa wymiana nawierzchni i remont obiektów mostowych. Ograniczenie prędkości do 80 km/h (lokalnie do 60 km/h). Prace prowadzone są na jezdni w kierunku do Krakowa, zjazd do Mysłowic możliwy tylko z prawego pasa ruchu.

  • Roboty prowadzone są też na Punkcie Poboru Opłat w Mysłowicach.

  • W okolicy węzła Chrzanów, na kilometrze A4 370.4-371.2 zamknięta jest jezdnia na wiadukcie w kierunku Krakowa. Ruch jest przekierowany na jezdnią w kierunku Katowic. Na jezdni w kierunku Katowic są 2 pasy w kierunku Katowic i 2 pasy w kierunku Krakowa. Prace mają potrwać do 29 listopada 2024 r.

  • Wymiana nawierzchni i remont obiektów mostowych to kolejne utrudnienia na A4 w rejonie węzła Rudno. Prace obejmują 4 kilometrowy odcinek A4 (380.3-384.3 km). Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h (lokalnie do 60 km/h). W kierunku do Krakowa, zjazd na Węźle Rudno możliwy tylko z prawego pasa ruchu. Prace ruszyły w poniedziałek 22 kwietnia i potrwają do 28 maja br.

Wszystkie aktualne utrudnienia na autostradzie A4

Remonty na autostradzie A4 Katowice - Kraków

Remonty na autostradzie A4 Katowice - Kraków. 

Mapa: SAM SA

- Właściwe utrzymanie infrastruktury autostrady A4 Katowice-Kraków, m.in. nawierzchni i obiektów inżynieryjnych (w tym mostów i wiaduktów), wynika nie tylko z obowiązujących przepisów, ale również z zapisów Umowy Koncesyjnej, która nakłada na koncesjonariusza - Stalexport Autostrada Małopolska S.A. - obowiązek przekazania autostrady stronie publicznej w roku 2027 w doskonałym stanie technicznym, tzn. takim, który nie będzie wymagał remontów i modernizacji przez kolejne lata - tłumaczy koncesjonariusz A4 Katowice - Kraków.

Koncesyjne autostrady A2 i A4 będą bezpłatne gdy przejdą w ręce GDDKIA

Koncesyjne autostrady A2 i A4 będą bezpłatne gdy przejdą w ręce GDDKIA

Zdjęcia: SAM SA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Chrzanów Jak dojadę - Kraków