1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa 3 pasa autostrady A2. Uwaga na utrudnienia na węźle Poznań Krzesiny

Budowa 3 pasa autostrady A2. Uwaga na utrudnienia na węźle Poznań Krzesiny

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-24
Budowa 3 pasa autostrady A2. Uwaga na utrudnienia na węźle Poznań Krzesiny
Budowa 3 pasa A2 - obwodnicy Poznania niesie duże utrudnienia w ruchu. Zdjęcia: Autostrada Wielkopolska SA
Kierowcy uwaga na kolejne zmiany w ruchu w okolicy węzła Poznań Krzesiny na obwodnicy Poznania. Prace i utrudnienia na A2 mają związek z budową trzeciego pasa autostradowej obwodnicy Poznania pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny – Poznań Wschód.

Od poniedziałku, 24 czerwca ekipy budowlane rozpoczną się prace związane z rozbudową A2, autostradowej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu w okolicy węzła Poznań Krzesiny. W związku z pracami nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Na tym etapie prace obejmą odcinek A2 miedzy km 169 a 172 autostrady, tj. w okolicy węzła Poznań Krzesiny. Na tym odcinku prace będą realizowane przez ok. dwóch miesięcy a ruch pojazdów zostanie poprowadzony następujący sposób:

  • Kierowcy jadący w kierunku Warszawy będą poruszać się pasem szybkim oraz pasem wolnym jezdni południowej. Wyłączone z ruchu zostaną pas awaryjny oraz jeden z dwóch pasów zjazdowych w kierunku węzła Poznań Krzesiny.

  • Kierowcy jadący w kierunku na Świecka ciągiem głównym autostrady (z kierunku Warszawy) będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – pas wolny oraz pas szybki jezdni północnej. Zostaną wyłączone z ruchu dwa istniejące pasy ruchu, co spowoduje, że kierowcy wjeżdżający na autostradę od strony Poznania i Kórnika będą musieli zachować szczególną ostrożność na drodze zbiorczo-rozprowadzającej węzła oraz włączeniu w ciąg główny autostrady.

W obrębie prowadzonych prac będzie obowiązywało ograniczenie prędkości odpowiednio do 100, 80 oraz 60 km/h.

Wiemy kiedy przetargi na rozbudowę A2 Łódź – Warszawa. Pod Warszawą będzie po 4 pasy ruchu

Przypominamy, że nadal obowiązuje zmiana organizacji ruchu pomiędzy Miejscami Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce oraz węzłem Poznań Wschód (176-180 km A2), wprowadzona 17 czerwca br. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że po rozwidleniu na wysokości MOPu Krzyżowniki przejazd lewym pasem ruchu uniemożliwia zjazd w kierunku Bydgoszczy.

Rozbudowa autostrady A2 obwodnicy Poznania - mapa

Budowa 3 pasa ruchu na A2 obwodnicy Poznania

Mapa: AWSA

Rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania o 3 pas ruchu na kolejnych 10 kilometrach, tj. między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód ma na celu poprawę płynności ruchu oraz zapewnienie sprawnego, bezpiecznego i komfortowego przejazdu koncesyjnym odcinkiem A2. To kolejny etap rozbudowy obwodnicy. Wcześniej prace obejmowały odcinek od węzła Poznań Zachód do Poznań Krzesiny. Cała inwestycja powinna zakończyć się w 2025 roku.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Poznań