Budowa autostrady A1: Duże utrudnienia na trasie Radomsko - Częstochowa
Utrudnienia między Radomskiem i Częstochową. W związku z budową A1 kierowcy mają do dyspozycji jedną jezdnię w obu kierunkach. Zdjęcia: GDDKIA

Wraz z uruchomieniem prac przy budowie autostrady A1 Tuszyn - Częstochowa wprowadzane są kolejne zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy od niedawna poruszają się na nowych warunkach na odcinku pomiędzy Radomskiem a początkiem obwodnicy Częstochowy.

Na odcinku Radomsko - granica woj. ruch w obu kierunkach odbywa się po jednej jezdni, zachodniej. Wyznaczono na niej trzy pasy ruchu: dwa w kierunku południowym i jeden w kierunku północnym. Aby umożliwić mieszkańcom okolicznych miejscowości przejazd z jednej strony trasy na drugą wyznaczono dwa objazdy: Brodowe - Radziechowice Drugie i Łęg - Szczepocice. Dodatkowo w Szczepocicach na przecięciu drogi powiatowej z przebudowywaną DK 1 ustawiono sygnalizację świetlną. Przebudowywany odcinek ma 7 km długości.

Na kolejnym odcinku, od granicy województw do początku obwodnicy Częstochowy, a właściwie na końcowym fragmencie (ok. 1/3 długości z blisko 17 km) od Łochyni do wiaduktu nad linią kolejową nr 146 relacji Wyczerpy - Chorzew Siemkowice w Lubojence, także wyłączono z ruchu jedną jezdnię. Kierowcy mają do dyspozycji nitkę wschodnią, na odcinku około 5 km, na której wprowadzono ruch w układzie 2+1. To oznacza, że jadący na południe w kierunku Katowic, mogą korzystać z dwóch pasów, a dla kierunku przeciwnego, w stronę Łodzi, dostępny jest jeden pas.

Mapa realizowanych odcinków autostrady A1 w woj. łódzkim i śląskim. Budowa A1 Tuszyn - Pyrzowice to ostatnie etapy realizacji autostrady A1 w Polsce. Mapa: GDDKIA

Mapa autostrady A1

 

 

Co ważne dla kierowców, niezależnie od tego jaki odcinek obecnej trasy będzie przebudowywany do parametrów autostrady, ma być zachowana ciągłość ruchu w obu kierunkach.

 

Przypominamy, że od poniedziałku, 15 kwietnia, mają ruszyć prace budowlane na 16 km odcinku autostrady A1 pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski.

Od poniedziałku prace na A1 Tuszyn – Piotrków Trybunalski. Jednym pasem do Łodzi

Ruch w obu kierunkach zostanie całkowicie przeniesiony na jezdnię wschodnią, przy czym w kierunku Katowic wyznaczone będą dwa pasy ruchu, a w kierunku Łodzi jeden pas. Pierwsze utrudnienia pojawią się już z czwartku na piątek (11-12 kwietnia).

 

Autostradą A! możemy obecnie przejechać od węzła Gdańsk Południe do węzła Tuszyn (blisko 340 km) oraz od Pyrzowic do granicy z Czechami (ok. 92 km). Brakująca część A1-ki pozostaje w budowie. Jej realizacja została podzielona na dziewięć odcinków, z czego do podpisania pozostała umowa na ostatni.

- W tym roku planujemy oddać do użytkowania trzy odcinki o łącznej długości 36,6 km, pomiędzy węzłami Częstochowa Blachownia i Pyrzowice. Z całej trasy kierowcy powinni skorzystać w drugiej połowie 2022 r. - zapewniają przedstawiciele GDDKIA.

W 2022 podróż A1 Gdańsk - Gorzyczki zajmie około 5 godzin

Autostrada A1 w okolicach Pyrzowic. Zdjęcia: GDDKIA

Autostrada A1 w woj. ślaskim

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Wiesiek
2019-04-26 06:50
Dokładnie S12 po nowym śladzie od Piotrkowa do Bełchatowa, a później od północnej obwodnicy na Zelów i do Sieradza.
auto2019
2019-04-17 17:12
A jeśce lepiej jak A12 prżez Bełchatów i Zelów do Śieradza i też do Leszna i Głogów. Dlaczego nie będą wszystkie Drogi Ekspresowe Autostradami na pryzkład A3, A5, A7, A12, A61 i tak dalej. Jak by były to Autostrady, to pojedżiemy możliwie 20 km/h szybciej czyli zamiast 120km/h to 140km/h. Będą też wszystkie Autostrady płatne. Polacy śie dżiwią że nie ma Pięniędzy na Budowe Autostrad i innych Dróg. A nad czym to polega ?, bo oni jadą wszystcy za Darmo tymi Drogami i nie budują Bramek. Ja jestem za tym żeby były platne, oczywiście jak płatne to nie za drogo, ale żeby zarobić coś. Może nie wiecej niż 15PLN ? Tym więcej Pieniędzy będzie, tym więcej idżie budowac Dróg.
Andrzej
2019-04-16 14:30
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
O0
2019-04-12 09:25
To zdjęcie, z Gliwic a nie okolic Pyrzowic.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: