Od poniedziałku prace na A1 Tuszyn – Piotrków Trybunalski. Jednym pasem do Łodzi
Ruszyły prace przy budowie A1 w województwie łódzkim. Wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu. Będą utrudnienia w ruchu i zamknięcia jezdni. Zdjęcia: GDDKIA

Od najbliższego poniedziałku, 15 kwietnia, mają ruszyć prace budowlane na odcinku autostrady A1 pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski. Na pierwsze utrudnienia kierowcy muszą uważać jeszcze przed weekendem.

W ten weekend rozpocznie się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu. Pierwsze zmiany pojawią się już w nocy z czwartku na piątek z 11 na 12 kwietnia. Będą one polegały na tym, że na jezdni wschodniej (z Katowic w kierunku Łodzi) ruch będzie odbywał się tylko jednym - zewnętrznym pasem (w przeciwnym kierunku bez zmian). W tym czasie na zamkniętym fragmencie jezdni będzie malowane oznakowanie poziome i ustawiane znaki.

Po zakończeniu tego etapu przygotowań, w nocy z niedzieli na poniedziałek - z 14 na 15 kwietnia, ruch w obu kierunkach zostanie całkowicie przeniesiony na jezdnię wschodnią, przy czym w kierunku Katowic wyznaczone będą dwa pasy ruchu, a w kierunku Łodzi jeden pas.

Cały odcinek autostrady A1 węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski Południe liczy sobie blisko 16 kilometrów długości. Wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Strabag.

 

Mapa autostrady A1 w woj. łódzkim - budowa w podziale na odcinki

Mapa autostrady A1 w woj. łódzkim - budowa w podziale na odcinki. Mapa: GDDKIA

Wcześniej prace ruszyły na odcinkach między Radomskiem i granicą województw, o długości ok. 7 km oraz od granicy z woj. łódzkim do węzła Częstochowa Północ.

Coraz większy front robót na A1 Tuszyn - Częstochowa. Jakie utrudnienia na DK1?

W budowie pozostaje jeszcze cała trasa od węzła Częstochowa Północ do Pyrzowic. Tu prace miały zakończyć się w tym roku. Termin dla niektórych zadań jest niestety nierealny – są olbrzymie opóźnienia na odcinku Częstochowa Północ – Blachownia.

Budowa autostrady A1 - obwodnicy Częstochowy zagrożona.

Budowa autostrady A1 koło Częstochowy

Po przebudowie na odcinku od Piotrkowa do Częstochowy kierowcy będą mieli do dyspozycji autostradę A1 o trzech pasach ruchu w każdym kierunku z nawierzchnią z betonu cementowego. Na pozostałym odcinku do Pyrzowic A1-ka będzie miała także nawierzchnię betonową oraz dwa pasy ruchu w każdym kierunku z rezerwą pod dobudowę trzeciego.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

vvv
2019-04-17 13:37
S8 Wrocław KŁodzko i granica Pańsatwa też potrzeba :)
S12 do Belchatowa
2019-04-16 14:30
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: