• Facebook - conadrogach
Budowa autostrady A2: ZRID na węzeł Konik wydany
Autostrada A2. Zdjęcia: GDDKIA

Jest pierwsza decyzja – Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej dla budowy odcinka autostrady A2 Warszawa – Kukuryki. Decyzja obejmuje blisko 4 km fragment drogi biegnący przez gminy Wiązowna i Halinów, na którym zlokalizowany będzie węzeł Konik. Jest to część odcinka autostrady A2 od węzła Lubelska do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Zadanie polegające na budowie autostrady A2 od węzła Lubelska do węzła Konik podzielone zostało na dwa etapy. Dla pierwszego etapu od węzła Lubelska do węzła Konik (biegnącego przez gminę Wiązowna) prowadzone jest postępowanie w sprawie wydania decyzji ZRID natomiast dla drugiego etapu obejmującego budowę węzła Konik została wydana decyzja ZRID.

Autostrada A2 Warszawa - Mińsk Mazowiecki

W ramach inwestycji oprócz węzła Konik wybudowane zostaną drogi technologiczne, wiadukty, kładka dla pieszych, nowe chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, zjazdy i oświetlenie. Ponadto wybudowany zostanie system odwodnienia, urządzenia ochrony środowiska (np. przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego.​

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

gosc
2018-02-01 17:21
Ciekawe jak rozwiaza te kladki i chodniki rowerowe skoro w okolicy sa 2 duze firmy miesne do ktorych dojezdzaja pracownicy z okolicy i warszawy sa to Polskamp i Kotwica do ktorych dojezdzaja tiry z towarem i po odbior towaru i jak ta budowa wplynie na kondycje tych firm.
antybezmyslnik
2017-07-17 23:00
Warszawiak. O czym ty piszesz? Że nowa GDDKiA - ma jakiś fachowców i co szybko załatwi ? Przecież doświadczonych ludzi zwolnili i Kasy też nie mają - dlatego odwlekają rozpoczęcie wielu drogowych na b.odległe terminy. Dzisiaj wycofali się rakiem z Ustawy o dodatkowych pieniądzach ze sprzedaży paliw płynnych-rzekomo na drogi samorządowe, a tak naprawdę na Kasę dla GDDKiA. Ludzie -Nie wierzcie w obłudne obiecanki i kłamliwe uzasadnienia (tak przecież motywowali tenże projekt Ustawy).OHYDA!
warszawiak
2017-07-14 01:21
Wszystko pięknie, ale co do Jasnej Anielki z samym podpisaniem umów na: A2 Lubelska-Mińsk Maz., a przede wszystkim na sam węzeł "Lubelska"???!!!??? I kiedy wreszcie zostaną otwarte oferty na S17 Lubelska-Zakręt???!!!??? Czy tam w GDDKiA i wśród innych decydentów drogowych, ktoś w ogóle normalnie myśli i normalnie rozumuje???!!!???

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: