1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa metra w Warszawie. Duże zmiany w ruchu na Bemowie

Budowa metra w Warszawie. Duże zmiany w ruchu na Bemowie

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-03-29
Budowa metra w Warszawie. Duże zmiany w ruchu na Bemowie
Wykonawcą ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra jest firma Gülermak. Zdjęcia: Metro Warszawskie
Trwa budowa ostatniego etapu linii warszawskiego metra M2 na Karolin. Na nowym czterokilometrowym odcinku linii M2 na Bemowie powstaną: Stacja Techniczno-Postojowa Karolin, stacje pasażerskie C01 Karolin, C02 Chrzanów i C03 Lazurowa, a także położone pomiędzy nimi wentylatornie. Prace konstrukcyjne przy bemowskich stacjach linii metra M2 wkraczają w kolejny etap. Część zmian będzie wprowadzona dzisiaj, 29 marca.

W środę, 29 marca, robotnicy budujący przyszłą stację Chrzanów przeniosą się bliżej ulicy Szeligowskiej. Z kolei dwa dni później rozpoczną się pierwsze prace, które będą się wiązać ze zwężeniem ulicy Górczewskiej – przy budowanej stacji metra Lazurowa.

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy bez decyzji środowiskowych i widoków na budowę

Ulica Rayskiego zamknięta

Na początku roku budowa stacji Chrzanów wymusiła zamknięcie ulicy Rayskiego na wysokości budynku numer 7. Po przygotowaniu zaplecza budowy robotnicy wykonali również wszystkie przyłącza. Wybudowany został również tymczasowy dojazd do parkingu podziemnego. Teraz czas na reorganizację placu budowy.

W środę, 29 marca, ok. godz. 9:00, zgodnie z zapowiedziami, ulica Rayskiego zostanie zamknięta na odcinku od ul. Szeligowskiej do budynku nr 7. Mieszkańcy budynku nr 11 wjadą do garażu przez tymczasowy dojazd. Z kolei wyjazd z garażu budynku nr 7 będzie dozwolony wyłącznie w prawo – w stronę Batalionów Chłopskich. Objazd tego odcinka prowadzi tak jak poprzednio – z ul. Szeligowskiej na Batalionów Chłopskich i odwrotnie – przez ul. Lazurową.

Utrzymana została także zmieniona trasa autobusów linii 249. Z ulicy Człuchowskiej przez Lazurową dojeżdżają one do ul. Batalionów Chłopskich i Coopera. Taka organizacja ruchu będzie funkcjonowała przez cały czas budowy stacji metra Chrzanów.

Warszawa - budowa metra, zmiany w ruchu i utrudnienia na Bemowie

Warszawa - budowa metra, zmiany w ruchu i utrudnienia na Bemowie

Źródło: UM Warszawa

Prace na Górczewskiej (DW580)

Niemal bezpośrednio pod obecną pętlą autobusową Os. Górczewska powstaje podziemny przystanek metra o nazwie Lazurowa. Dotychczas budowniczowie pracowali wyłącznie na chodnikach. Teraz zajmą pasy ruchu, aby móc wykonać tymczasowy wyjazd z nowo budowanej pętli autobusowej na ul. Górczewskiej, poszerzyć zjazd na istniejącą pętlę autobusową i wykonać tymczasowy chodnik. Roboty na jezdni rozpoczną się w piątek, 31 marca, ok. godz. 9:00 i potrwają dwa tygodnie.

Utrudnienia w kierunku ul. Powstańców Śląskich

Na jezdni ul. Górczewskiej w stronę Powstańców Śląskich utrudnienia wystąpią w dwóch miejscach:

  1. Pomiędzy zjazdem na stację paliw a wyjazdem z pętli autobusowej. Zostanie tam wygrodzony trawnik wzdłuż prawego pasa. Kierowcy powinni uważać na ustawione wygrodzenia. Dostępne będą nadal dwa pasy ruchu – po 3,5 metry szerokości każdy. Na terenie zielonym powstanie pas dla autobusów, skręcających na pętlę.

  2. Pomiędzy wjazdem na pętlę autobusową a wyjazdem z pętli tramwajowej (przejazdem przez tory tramwajowe). Tu wyłączony z ruchu zostanie lewy pas. Na tym odcinku dostępny będzie jeden pas ruchu i buspas.

Prace w kierunku Lazurowej

Na drugiej jezdni ul. Górczewskiej – prowadzącej w stronę ul. Lazurowej – prace będą toczyły się na tej samej wysokości. Na początku pasa wydzielonego do zjazdu autobusów na pętlę, wygrodzony zostanie fragment o długości ok. 50 metrów. Pojazdy WTP będą musiały w tym miejscu zjechać na sąsiedni pas, aby następnie powrócić na swój lewoskręt. Prace na torowisku tramwajowym będą prowadzone nocami, tak aby nie miały wpływu na kursowanie tramwajów.

Metro w Warszawie - linie w budowie, w użytkowaniu i planowane

Metro w Warszawie - linie w budowie, w użytkowaniu i planowane

Wykonawcą ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra jest firma Gülermak.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 580 Jak dojadę - Warszawa