1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa obwodnicy Bielska Podlaskiego może ruszać

Budowa obwodnicy Bielska Podlaskiego może ruszać

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-22
Budowa obwodnicy Bielska Podlaskiego może ruszać
Mapa z lokalizacją obwodnicy Bielska Podlaskiego w ciągu DK66 do połączenia z S19. Mapa: GDDKIA
Jest zielone światło do budowy prawie 3 km odcinka drogi krajowej nr 66 (DK66) stanowiącej południową obwodnicę Bielska Podlaskiego. Trasa połączy się z budowaną obecnie drogą ekspresową S19, omijającą miasto od zachodu. Kiedy będzie gotowa obwodnica Bielska Podlaskiego?

Jest zgoda budowę obwodnicy Bielska Podlaskiego w ciągu DK66 do połączenia z drogą ekspresową S19. Decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla prawie 3-kilometrowego odcinka wydał wojewoda podlaski.

- Dla wykonawcy inwestycji, uzyskanie decyzji ZRID oznacza możliwość rozpoczęcia prac po wcześniejszym przekazaniu placu budowy, co planowane jest w marcu br. – zapowiadają drogowcy.


Za 4 lata powstanie ekspresowa S19 – północna wylotówka z Białegostoku

Wykonawca będzie miała za zadanie budowę jednojezdniowego odcinka DK66, o długości 2,92 km, od istniejącej DK19 do istniejącej DK66. Na początku i na końcu odcinka powstaną ronda. Przewidziano nawierzchnie bitumiczną, a droga będzie przystosowana do przenoszenia obciążeń do 11,5 t/oś. Ten odcinek połączy się z budowaną obecnie drogą ekspresową S19 i fragmentem DK66 od węzła Bielsk Podlaski Zachód do DK19. W ciągu obwodnicy powstaną cztery obiekty inżynierskie, w tym most nad rzeką Białą (pełniący funkcję przejścia dla zwierząt) oraz wiadukt nad torami.

Wykonawcą prac o wartości 77,7 mln zł jest konsorcjum firm UNIBEP i VALUE ENGINEERING. Według umowy nową obwodnicą ominiemy Bielsk Podlaski w II kwartale 2025 roku.

W lutym start budowy nowego odcinka trasy Via Carpatia na Podlasiu

Obwodnica Bielska Podlaskiego połączy się z drogą ekspresową S19

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Utrudnienia na drodze 66 Jak dojadę - Bielsk Podlaski