1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa odcinka S17 Izbica – Zamość wyniesie ponad pół miliarda złotych

Budowa odcinka S17 Izbica – Zamość wyniesie ponad pół miliarda złotych

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-08
Budowa odcinka S17 Izbica – Zamość wyniesie ponad pół miliarda złotych
Obecna DK17 w okolicach Zamościa. Za kilka lat ruch pójdzie nową ekspresową S17. Zdjęcia: GDDKIA
Po raz kolejny poznaliśmy wykonawcę odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy Izbicą i Zamościem. Okazuje się, że projektowanie i budowa 10 kilometrowego odcinka wyniesie ponad pół miliarda złotych. To dużo więcej niż zakładali drogowcy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybraliśmy wykonawcę odcinka S17 Izbica - Zamość. To już drugie podejście do podpisania umowy. 

- Najkorzystniejszą ofertę w przetargu, dotyczącym trasy S17 od Izbicy do węzła Zamość Sitaniec, złożyło konsorcjum firm GAP Inşaat (lider), Fabe Polska oraz SP Sine Midas Stroy. Zaprojektowanie i budowę 10 km drogi ekspresowej wyceniono na blisko 504 mln zł. Na wybór najkorzystniejszej oferty wpłynęły: cena (waga kryterium 60 proc.) oraz kryteria poza cenowe, czyli przedłużenie okresu gwarancji jakości na obiekty mostowe (20 proc.) oraz na inne elementy m.in. ekrany akustyczne (20 proc.) – podał lubelski oddział GDDKIA.

W przetargu wpłynęło 12 ofert o wartości od prawie 504 mln zł do ponad 800,9 mln zł. Budżet GDDKIA opiewał na niespełna 422 mln zł. Jak wspominaliśmy, to już kolejna próba rozstrzygnięcia przetargu. W lutym br. wybrana została oferta konsorcjum Aldesa Construcciones Polska (lider) oraz Aldesa Construcciones. - Podjęliśmy jednak decyzję o unieważnieniu wyboru wykonawcy. Wpływ na to miały m.in. wyroki KIO, dotyczące prowadzonych równolegle postępowań na wyłonienie wykonawców drogi S17 na odcinkach Piaski – Łopiennik oraz Krasnystaw – Izbica – wyjaśniają drogowcy.

Teraz drogowcy liczą na sprawne umowy. Pozostałe firmy mają jeszcze czas na złożenie odwołań. Jeśli ich nie będzie, dokumentacja przetargowa trafi do standardowej kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Zawarcie kontraktu z wykonawcą będzie możliwe dopiero po zakończeniu i przedstawieniu gwarancji należytego wykonania umowy.

Wschodnia Obwodnica Warszawy. S17 Warszawa Wschód – Drewnica dalej bez rozstrzygnięcia

 

Przetarg na drogę ekspresową S17 Izbica - Zamość ogłoszono jeszcze w 2023 r.

Przetarg na drogę ekspresową S17 Izbica - Zamość ogłoszono jeszcze w 2023 r. Mapa: GDDKIA

Odcinek S17 Izbica – Zamość Sitaniec jest jednym z zadań na jakie podzielono realizację 125 kilometrowej trasy pomiędzy Piaskami koło Lublina a Hrebennem na granicy z Ukrainą.

Pierwsza autostrada w Lubelskim. W budowie A2 do Białej Podlaskiej

Węzeł Piaski Wschód na skrzyżowaniu S12 z przyszłą S17

Węzeł Piaski Wschód na skrzyżowaniu S12 z przyszłą S17. Zdjęcia: GDDKIA

W ramach zadania powstanie 10 km dwujezdniowej drogi ekspresowej na trasie od Izbicy do węzła Zamość Sitaniec, która pobiegnie nowym śladem w bliskim sąsiedztwie obecnej DK17. Trasa ominie od zachodniej strony miejscowość Podkrasne oraz Chomęciska Małe. W ciągu odcinka zaplanowano dwa węzły drogowe: Stary Zamość oraz Zamość Sitaniec i 27 obiektów inżynierskich. Powstaną także drogi do obsługi ruchu lokalnego, system odwodnienia oraz system zarządzania ruchem, przebudowane zostaną drogi poprzeczne, krzyżujące się z planowaną drogą ekspresową.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Izbica