1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Budowa S11. Mirbud i Kobylarnia dobudują drugą jezdnię obwodnicy Kępna

Budowa S11. Mirbud i Kobylarnia dobudują drugą jezdnię obwodnicy Kępna

 1. Michał Zawadzki
 2. conadrogach.pl
 3. 2024-02-02
Budowa S11. Mirbud i Kobylarnia dobudują drugą jezdnię obwodnicy Kępna
Coraz bliżej do dobudowy drugiej jezdni obwodnicy Kępna w ciągu S11. Zdjęcie poglądowe: GDDKIA
Konsorcjum firm: Mirbud (lider) i Kobylarnia zajmie się rozbudową obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Oferta opiewająca na 69 mln zł została uznana przez GDDKIA za najkorzystniejszą w ogłoszonym przetargu na projekt i budowę 4 km drugiej jezdni Kępno Wschód - Baranów. Zadanie jest częścią większej inwestycji jaką jest budowa drogi ekspresowej S11 w woj. wielkopolskim.

Zadanie obejmuje zaprojektowanie i budowę drugiej około 4-kilometrowej jezdni obwodnicy Kępna, jadąc od strony północnej za węzłem Kępno Wschód do węzła Baranów. W ramach inwestycji wykonane zostaną również obiekty pod drugą jezdnię nad drogą powiatową nr 5704P na odcinku Baranów - Jankowy, linią kolejową nr 272 oraz nad rzekami Niesób i Jamica.

- Podpisanie umowy planowane jest w I połowie tego roku. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji w systemie projektuj i buduj będzie miał 33 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych podczas budowy). Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 16 grudnia do 15 marca) - zapowiadają drogowcy. Oznacza to, że przy sprawnej realizacji, ekspresową obwodnicą pojedziemy w 2027 r.

GDDKIA planuje przetargi na 2024 rok. Będą to głównie obwodnice i autostrada A2

Zadanie jest częścią większej inwestycji jaką jest budowa drogi ekspresowej S11 w woj. wielkopolskim. Długość projektowanej S11 w woj. wielkopolskim to około 280 km, podzielonych na następujące odcinki:   

 • S11 Szczecinek – Piła o długości około 59 km,
 • S11 Piła – Ujście o długości około 20 km,
 • S11 Ujście – Oborniki o długości około 43 km,
 • S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik o długości około 22 km,
 • S11 Kórnik – Jarocin o długości około 43 km,
 • S11 Jarocin – Ostrów Wielkopolski o długości około 57 km,
 • S11 Ostrów Wielkopolski – Kępno o długości około 30 km.

Dla 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik w trwającym przetargu wpłynęło osiem ofert. - Komisja przetargowa analizuje oferty. W pierwszej połowie br. planujemy podpisanie umowy z wykonawcą – zaznaczają drogowcy.

Koniec budowy całej drogi S11 do 2030 roku?

Dla pozostałych odcinków S11 trwają prace projektowe. Dla Szczecinek – Piła rozpatrywane są przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska odwołania od DŚU. Dla Ostrów Wielkopolski - Kępno jest już wydana decyzja środowiskowa (DŚU). Z kolei dla Piła – Ujście, Ujście – Oborniki, Kórnik – Jarocin oraz Jarocin – Ostrów Wielkopolski toczą się postępowania o jej wydanie.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Kępno