• Facebook - conadrogach
Budowa S51 obwodnicy Olsztyna: Przełożenie ruchu w okolicy Tomaszkowa
Odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51 będzie miał długość 14,7 km. Obecnie kierowców czekają utrudnienia ale w październiku nowa trasa ma być gotowa. Zdjęcia: GDDKIA

W związku z budową węzła Olsztyn Południe zmieni się organizacja ruchu w okolicy Tomaszkowa. To kolejny etap prac przybliżający nas do oddania obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51.

W środę, 21 lutego 2018 r. o godz. 12:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicach skrzyżowania budowanej drogi S51 z drogą powiatową wiodącą w kierunku Tomaszkowa (DP1370). Zmiana polegać będzie na przełożeniu ruchu z odcinka drogi powiatowej DP1370 na nowo wybudowaną drogę dojazdową DD-17 na węźle Olsztyn Południe i połączenie z budowaną drogą ekspresową S51.

 

Zmiany w organizacji ruchu - budowa obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51

Zmiany w organizacji ruchu - budowa obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51. Mapa: GDDKIA

 

Południowa obwodnica Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51 będzie miała 14,7 km długości (Olsztyn Południe – Olsztyn Wschód). Wykonawcą inwestycji jest firma BUDIMEX SA, która wybuduje drogę za kwotę 913 mln zł.

Obwodnica będzie stanowiła obejście miasta od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Droga zlokalizowana na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo ominie miasto od południowego wschodu. Przebiegać będzie od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli.

Kierowcy zyskają odcinek obwodnicy o przekroju dwujezdniowym. W ramach kontraktu powstaną węzły Olsztyn Jaroty i Olsztyn Wschód. Jako kolejny etap inwestycji powstanie węzeł Olsztyn Pieczewo.

Przewidywana data zakończenia prac to koniec października 2018 roku (poza węzłem Pieczewo, który ma być zakończony w połowie czerwca 2019 r.).

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: