• Facebook - conadrogach
Budowa S61: Wykonawcy kolejnych odcinków S61 Ostrów Maz. - Szczuczyn wybrani
Poznaliśmy wykonawców odcinków drogi ekspresowej S61 od węzła Podborze (na S8) do węzła Śniadowo i od Śniadowa do węzła Łomża Południe. Zdjęcia: GDDKIA

Rozstrzygnięty został przetarg na projekt i budowę fragmentu drogi ekspresowej S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Łomżą. Dwa odcinki - od węzła Podborze (na S8) do węzła Śniadowo i od Śniadowa do węzła Łomża Południe - mają ponad 36 km., a wartość obu kontraktów budowlanych wyniesie 860 milionów złotych.

Najkorzystniejszą ofertę na odcinek pierwszy (19,46 km) drogi S61 od węzła Podborze do węzła Śniadowo z ceną 479,11 mln. zł. złożyło konsorcjum firm RUBAU POLSKA Sp. z o.o. i CONSTRUCCIONES RUBAU S.A., Hiszpania. Z kolei na odcinek od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe (16,95 km) wybrano ofertę firmy POLAQUA Sp. z o.o. z ceną 380,34 mln. zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oprócz kryterium ceny (60%) przyjęła także kryteria pozacenowe (40%): termin wykonania, właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni, równość podłużna nawierzchni, personel wykonawcy i zagospodarowanie gruntu rodzimego.

Ponad 36 kilometrowa trasa S61 będzie realizowana w systemie „Projektuj i buduj”. Wykonawcy odpowiedzialni będą za wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla całego zadania, a potem wykonanie inwestycji.

Oba odcinki drogi ekspresowej S61 zaplanowane zostały jako dwujezdniowe - po dwa pasy ruchu w każdą stronę, z nawierzchnią z betonu cementowego. Przewidziano obciążenie 115 kN/oś, szerokość pasów ruchu 3,5 m., pasów awaryjnych 2,5 m., wreszcie pasa rozdziału o szerokości 5 m.

Mapa odcinka drogi ekspresowej S61 Podborze - Śniadowo

Mapa odcinka drogi ekspresowej S61 Podborze - Śniadowo. Mapa: GDDKIA

Odcinek I od węzła Podborze do węzła Śniadowo (19,46 km) zaplanowany jest z 2 węzłami - Podborze i Komorowo i 2 Miejscami Obsługi Pasażerów (MOP). Na odcinku tym wybudowane zostaną 4 mosty, 21 wiaduktów, 6 przejść dla zwierząt.

Mapa odcinka drogi ekspresowe S61 Śniadowo - Łomża

Mapa odcinka drogi ekspresowe S61 Śniadowo - Łomża. Mapa: GDDKIA

 

Na odcinku II od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe (16,95 km) przewidziany jest węzeł Śniadowo, oraz 2 MOP-y. Powstaną - 3 mosty, 10 wiaduktów oraz 1 przejście dla zwierząt.

Realizacja S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna

Są to kolejne rozstrzygnięte przetargi na drodze ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. Wcześniej – 16 października br. została wybrana najkorzystniejsza oferta dla odcinka od węzła Łomża Południe do węzła Łomża Zachód. Z kolei 31 października br. zostały podpisane umowy na projekt i budowę odcinków S61 od węzła Kolno do węzła Stawiski oraz od węzła Stawiski do Szczuczyna.

Via Baltica: 29 miesięcy na projekt i budowę S61 Szczuczyn - Raczki

Via Baltica: W realizacji nowe odcinki S61 na północ od Łomży

Odcinek Via Baltiki S61 Stawiski – Szczuczyn w rękach Budimexu

Budowa S61: 218 mln zł za budowę 7 km obwodnicy Łomży

Natomiast trwa jeszcze procedura przetargowa na odcinek S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

wojti
2017-11-30 10:07
czytam czytami nie widzę - gdzie info o terminie realizacji?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: